HomeFaydalı ProgramlarGeçmiş Uydu Görüntülerine Erişmek

Geçmiş Uydu Görüntülerine Erişmek

google earth pro, gecmis uydu fotoğrafı, uydu foto bulma, geçmiş uydu
Google earth logo, earth logo icon

Uydu teknolojisinin gelişmesi ile birçok iş ve işlemler uydu tabanlı geliştirilmeye başlandı. Online Haritalar, Navigasyonlar, Gayrimenkul sistemleri hepsi uydu fotoğrafı tabanlı geliştirildiği içinde birçok kurum ve kuruluş bu uydu fotoğraflarını kullanmaya, bazı özel durumlar için delil niteliğinde kullanmaya başladı. Bu hususta en önemli araçlardan birisi ise kuşkusuz Google Earth uygulaması oldu. 

Google Earth sağladığı birçok yardımcı araçlar ve yamalarla emlak sektörü dahil birçok sektörün en fazla kullandığı yazılım haline geldi. Örneğin bir kuruma gittiğinizde bir taşınmazınızın inşa edildiği tarihi ya da araziniz üzerinde gerçekleştirilmiş çalışmanın tarihini yaklaşık olarak öğrenmeniz gerekti. Bunun için harici bir yardım almak yerine Google Earth Pro, sağladığı Zaman Kaydırıcısı eklentisi ile istediğiniz tarihe yakın uydu fotoğraflarını sizler için hazırlıyor.

2023 uydu fotoğrafı, kayseri uydu fotoğrafı

Örneğin yukarda bulunan görselde Google tarafından servis edilen uydu fotoğrafında Kayseri Recep Tayyip Erdoğan Millet bahçesinin 2023 yılı Ocak ayındaki durumu bulunuyor. Bu görüntünün biraz daha geçmişine bakmak istediğinizde Zaman Kaydırıcısı özelliği ile 2022 yılı Haziran ayına ait görseli görebiliyorsunuz. Aşağıdaki görsel ise aynı yerin Haziran 2022 yılına ait.

2022 uydu fotoğrafı, kayseri uydu fotoğrafı

bu tarz mevsimsel ya da inşai açıdan farklılık gösterecek noktalardaki farklılıkları görebilmek için Google Earth Pro tarafından ücretsiz sunulan imkanlardan faydalanabilirsiniz. Google Earth Pro indirmek ve beraberinde saat şeklinde olan aşağıdaki icona tıkladığınızda Zaman Kaydırıcısı özelliğini kullanabilirsiniz. 

google earth pro, gecmis uydu fotoğrafı, uydu foto bulma, geçmiş uydu

Eğer hala bilgisayarınızda Google Earth Pro yoksa aşağıdaki butondan indirebilirsiniz. Bu özellik sadece Masaüstü Yazılımında çalışmaktadır.

Konuyla alakalı aklınıza takılanlar olursa aşağıdaki ” YORUM YAZIN ” kısmından bana ulaşabilirsiniz. 

İyi Çalışmalar.

Yorum yapabilirsiniz