HomeGayrimenkulSahibinden üzerinden bölgesel ilanlara bakmak

Sahibinden üzerinden bölgesel ilanlara bakmak

sahibinden üzerinden harita görünümü kullanımı detaylı bilgi rehber
sahibinden-com-detayli-kullanimi

Emlak sektöründe ciddi bir pazarı sistemi üzerinde bulunduran ve Türkiye’nin ilk web projelerinden birisi olan sahibinden.com üzerinde dönem dönem çeşitli geliştirmeler bulunuyor. Bu geliştirmeler kullanıcı kullanımlarını rahatlatmak, daha noktasal aramalar gerçekleştirmek için kullanılıyor. Birçok kullanıcının sadece vakit geçirmek için bile tercih ettiği sistem üzerinde emlak, otomotiv, yedek parça, ikinci el alış-satış, iş ilanı ve dijital petshop gibi hayvan araç ve gereçlerinin satışı da bulunuyor. 

Böylesine aktif bir platformun elbette olmazsa olmazlarından birisi de web sitesinin aktif ve etkili şekilde kullanılabiliyor olması gerekiyor. Bu hususta 2000 yılının Aralık ayında ilk arşivi bulunan bu web sitesinde bugünlere geldiğimizde ciddi geliştirmeler mevcut. Bunlardan birisi ve bana göre en etkilisi de filtrelemede farklı bir boyuta giden Harita Görünümü geliştirmesi.

Bu geliştirme sayesinde Emlak sektöründe özellikle aradığınız bir Satılık ya da Kiralık taşınmazı harita üzerinde istediğiniz bir sokak ya da bölge var ise orada seçmenizi ve yakınlaştır/uzaklaştır özelliği ile nokta atışı ilanlara ulaşmanızı sağlıyor.

Filtreleme yöntemi varken neden haritalama görünümü?

Aslında filtreleme ve haritalama görünümünün ikisini de kullanmanız ile istediğinize direk ulaşabiliyorsunuz. Haritalama görünümünü açtıktan sonra sol tarafta bulunan filtrelemelerle size uyan tüm ilanları harita üzerinde görebilirsiniz. Örneğin Türkiye genelinde 1.000.000 ₺ miktarındaki bütçenizle, 3+1 odalı, minimum brüt 75 m² yazlık ev aradığınızda tek tek şehir ve bölge girmenize gerek kalmadan istediğiniz ilanları sizlere otomatik seçip harita üzerinde gösterecektir. 

haritalama-ozelligi-ile-sahibinden-ilan-arama

Yukarıda bulunan görselde de görüldüğü üzere istediğiniz bütçe ve özelliklere göre ilanları denize yakınlık ya da ormanlık alanda olup olmaması gibi uydu üzerinden belirtilen ilanlara tıklayarak istediğiniz özelliklerdeki yatırımınıza ulaşmanızı sağlıyor.

Haritalama Görünümünü nasıl açabiliriz?

sahibinden-emlak-ilanlari

Sahibinden.com adresine bağlandıktan sonra Emlak kategorisine tıklayın ve karşımıza çıkan ekranda iste kırmızı kutucukla gösterdiğim alanları seçip aradığınız gayrimenkullerin bilgilerini girdikten sonra Harita Görünümündeki ilanlara ulaşım sağlayabilirsiniz.

Konuyla alakalı aklınıza takılanlar olursa aşağıdaki ” YORUM YAZIN ” kısmından bana ulaşabilirsiniz. 

İyi Çalışmalar.

Yorum yapabilirsiniz