Yürek Yemiş Snapchat, 6.5 Milyon Beğenili Facebook Sayfasını Kapattı

Yürek Yemiş Snapchat, 6.5 Milyon Beğenili Facebook Sayfasını Kapattı

by Emre Budak Eylül 01, 2016

Özellikle gençler arasında inanılmaz bir popülariteye ulaşan ve son dönemin en fazla gelişme kaydeden sosyal platformlarından olan Snapchat, bildiğiniz üzere Facebook’la (daha doğrusu Instagram’la) ağır bir rekabet içerisinde. Instagram’ın geçtiğimiz günlerde Snapchat’le özdeşleşen ‘Hikayeler’ modunu devreye alması, iki şirket arasındaki bağların kopma noktasına geldiğinin de bir göstergesiydi. Sebebi henüz belli olmasa da muhtemelen bu sebeple Snapchat, 6.5 milyon beğeni sayısına sahip Facebook sayfasını yayından kaldırdı.

Bir başka söylenti ise Snapchat’in Facebook sayfasından en son Ağustos 2013’te bir paylaşım yapması. Yani 3 yıldan fazladır sayfa pasif olarak duran sayfanın neredeyse hiç kullanılmaması  sebebiyle kapatıldığı söyleniyor. Buna rağmen 1.58 milyon takipçi sayılı Twitter sayfası ise aktif durumda. 

Social Shares

Subscribe for FREE Marketing Pro Newsletter!

Subscribers get the best curated content for you

Emre Budak

Kayseri'de Kamu Kurumunda Yazılım Geliştirici, Web Programcısı, Uzman Grafiker ve Sosyal Medya Uzmanı olarak görev yapmaktayım. Aynı zamanda da Siber Güvenlik ve Bilgi Güvenliği konuları ile de ilgilenmekteyim.

Related Articles

Bir Cevap Yazın