Türkiye’de kaç milyon Instagram kullanıcısı var?

Türkiye’de kaç milyon Instagram kullanıcısı var?

by Emre Budak Ekim 06, 2016

Instagram‘ın Türkiye kullanıcı seviyesi artık rekor bir düzeye ulaştı. Instagram EMEA Bölgesi İş Geliştirme Yöneticisi Amy Cole, Türkiye’deki kullanıcı sayısının 22 milyona ulaştığını duyurdu.

Instagram’a Yeni Özellik!

22 milyon Türkiye vatandaşı Intagram kullanıyor

Geçtiğimiz dönemde Facebook tarafından satın alınan Instagram’ın Türkiye’deki büyümesi son hızla devam ediyor. Amy Cole tarafından yapılan açıklamaya göre uygulamanın Türkiye’deki kullanıcı sayısı 22 milyona yükseldi. Topluluğun böylesine gelişmesiyle Türkiye’deki faaliyetlerin de büyüdüğünü söyleyen Cole, Instagram reklamlarının 2015 Eylül’de işletmelere sunulduğunu da sözlerine ekledi.

16-10/06/turkiye-de-kac-milyon-instagram-kullanicisi-var-2.jpg

Instagram’ın Türkiye’de ulaştığı kullanıcı sayılarıyla ülkemizdeki reklamverenler için önemli bir fırsat alanı oluşturuyor. 2015 yılından bu yana birçok büyük şirket reklam için Instagram’ı kullanmaya başladı.

Instagram’ın tüm dünya genelinde 500 milyondan fazla aktif kullanıcısı bulunuyor. Bu kullanıcıların %20‘si Amerika Birleşik Devletleri’nde bulunurken, biz 22 milyonla %80 içerisinde yer alıyoruz.

Social Shares

Subscribe for FREE Marketing Pro Newsletter!

Subscribers get the best curated content for you

Emre Budak

Kayseri'de Kamu Kurumunda Yazılım Geliştirici, Web Programcısı, Uzman Grafiker ve Sosyal Medya Uzmanı olarak görev yapmaktayım. Aynı zamanda da Siber Güvenlik ve Bilgi Güvenliği konuları ile de ilgilenmekteyim.

Related Articles

Bir Cevap Yazın