Facebook’un ilk internet uydusunu taşıyacak olan SpaceX roketinde patlama oldu

Facebook’un ilk internet uydusunu taşıyacak olan SpaceX roketinde patlama oldu

by Emre Budak Eylül 02, 2016

Cape Canaveral, Florida sakinleri bugün büyük bir patlamayla sarsıldılar. Uzaktan sonic boom‘a benzeyen bir etki yarattığı belirtilen patlamanın, kısa süre sonra, SpaceX‘in, Cape Canaveral Air Force Station’da gerçekleştirdiği roket motoru testi sırasında gerçekleştiği anlaşıldı.

Konuyla ilgili son gelen haber, SpaceX’in CNBC’ye yaptığı patlamanın fırlatma rampasındaki bir anomaliden kaynaklandığı yönündeki açıklama. Bunun dışında Elon Musk ya da SpaceX cephesinden gelen resmi bir açıklama henüz yok. Yaklaşık bir saat önce gerçekleşen patlamanın yaşandığı alanda dumanlar yükselmeye devam ediyor.

Gelen ilk haberlere göre, patlama, SpaceX 3 Eylül’de fırlatmayı planladığı insansız Falcon 9 roketini test ederken gerçekleşti. Roketin görevleri arasında Facebook’un internet.org girişiminde kullanacağı Amos-6 iletişim uydusunu yörüngeye taşımak da var. NASA tarafından yapılan açıklamaya göre, olayda yaralanan ya da ölen kimse yok.

Konuyla ilgili gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz.

Social Shares

Subscribe for FREE Marketing Pro Newsletter!

Subscribers get the best curated content for you

Emre Budak

Kayseri'de Kamu Kurumunda Yazılım Geliştirici, Web Programcısı, Uzman Grafiker ve Sosyal Medya Uzmanı olarak görev yapmaktayım. Aynı zamanda da Siber Güvenlik ve Bilgi Güvenliği konuları ile de ilgilenmekteyim.

Related Articles

Bir Cevap Yazın