Sony’den Herhangi Bir Yüzeyi Dokunmatik Ekrana Dönüştürebilen Projektör

Sony’den Herhangi Bir Yüzeyi Dokunmatik Ekrana Dönüştürebilen Projektör

by Emre Budak Eylül 03, 2016

Daha önceden Mobil Dünya Kongresi’nde yeni Xperia telefonlarını görücüye çıkaran Sony, farklı cihazlarını da o fuarda sergilemişti. İşte o cihazlardan biri de Xperia projektör. Özel bir sensör sistemine sahip olan bu projektör, yansıtıldığı yüzeyi dokunmatik ekrana dönüştürmekte.

Dediğimiz gibi Mobil Dünya Kongresi’nde Sony, Xperia Peojektörü tanıtmıştı ancak sadece projektörün sahip olduğu yazılım ve nasıl çalıştığı hakkında bilgi verilmişti. Şimdi ise Berlin’de düzenlenen ve bizim de Webtekno olarak bulunduğumuz IFA 2016 etkinlğinde, projektörün nasıl çalışıldığı gösterildi.

21-inçlik bir yüzey yansıtan Xperia Projektör, bu yüzeyi oldukça başarılı şekilde dokunmatik bir ”ekrana” çevirmekte. Henüz bu cihazla ilgili Sony cephesinden bir fiyat bilgisi paylaşılmış değil. Xperia Projektör, Kasım ayında satışa sunulacak.

Social Shares

Subscribe for FREE Marketing Pro Newsletter!

Subscribers get the best curated content for you

Emre Budak

Kayseri'de Kamu Kurumunda Yazılım Geliştirici, Web Programcısı, Uzman Grafiker ve Sosyal Medya Uzmanı olarak görev yapmaktayım. Aynı zamanda da Siber Güvenlik ve Bilgi Güvenliği konuları ile de ilgilenmekteyim.

Bir Cevap Yazın