Satıcılar Aylardır Paralarını Alamıyor: Sanalpazar Batıyor mu?

Satıcılar Aylardır Paralarını Alamıyor: Sanalpazar Batıyor mu?

by Emre Budak Eylül 06, 2016

Yaklaşık 7 ay önce yayınladığımız bir haberde aynı çatı altında olan Gold teknoloji marketleri, Hızlıal.com ve Sanalpazar.com sitelerinin iflasın eşiğinde olduğu ancak iflas erteleme talebinde bulunduklarını söylemiştik. Daha sonra ise ilgili şirketin iflas erteleme talebi kabul edilerek kayyum atanmıştı.

Bu olayla ilgili uzun süredir bir ses çıkmazken, Sanalpazar üzerinden satış yapan kullanıcılar satış işlemlerinin gerçekleşmesine rağmen aylardır paralarını Sanalpazar’dan tahsil edemedikleri konusundan muzdarip.

Bize ulaşan Emrullah Erben isimli takipçimizin belirttiğine göre kendisi Sanalpazar sitesi üzerinden satış yapmasına rağmen ilgili şirketten 1.5 aydır parasını alamadığını söylüyor. Ayrıca sosyal mecralarda da çeşitli satıcılar SanalPazar’dan aylardır paralarını alamadıklarını belirtiyorlar.

Şikayetvar sitesi üzerinden SanalPazar ile iletişim kuran takipçimize şirketin hukuki süreçten ve bazı farklı diğer olaylar nedeniyle ödemelerin aksadığı ancak hızla bu sorunun çözülmesi için çalıştıkları söylenmiş. Yine SanalPazar’da satış yapan farklı kullanıcılar da Şikayetvar sitesinde SanalPazar’dan hemen hemen aynı yanıtı almış.

SanalPazar, Gold teknoloji marketleri ve HızlıAl ayakta kalma çabasını sürdürüyor. Kayyum atanmasına rağmen henüz toparlanamayan şirketin geleceğini hep birlikte göreceğiz.

Umarız yakın zamanda mağdur satıcılar paralarını alabilir ve SanalPazar eski düzenine dönmeyi başarır.

Social Shares

Subscribe for FREE Marketing Pro Newsletter!

Subscribers get the best curated content for you

Emre Budak

Kayseri'de Kamu Kurumunda Yazılım Geliştirici, Web Programcısı, Uzman Grafiker ve Sosyal Medya Uzmanı olarak görev yapmaktayım. Aynı zamanda da Siber Güvenlik ve Bilgi Güvenliği konuları ile de ilgilenmekteyim.

Related Articles

Bir Cevap Yazın