No Man’s Sky son kozunu oynamamış olabilir

No Man’s Sky son kozunu oynamamış olabilir

by Emre Budak Kasım 06, 2016

No Man’s Sky’ı büyük bir heyecanla bekleyen ve çıktığı ansa satın alan milyonlarca insan ne yazık ki büyük bir hayal kırıklığı yaşadılar.

Oyun gerçekten de sonsuz sayıda güneş sisteminden oluşuyordu ve dev gezegenlerde keşifler yapmaya imkan veriyordu ama sadece birkaç günlük oynanıştan sonra herkes farkına vardı ki, oyun kendini sürekli tekrar eden bir döngüden fazlası değildi.

Hayal kırıklığının adı No Man’s Sky

Oyuncuları oynamaya teşvik eden sürükleyici bir öykünün bulunmaması, NPC’lerin zekadan yoksun çizgisel hareketleri, oyunda savaşacak düzgün bir düşman bulunmayışı gibi sebepler, oyunun henüz bitmemiş bir yapım olduğu görüntüsünü vermişti. 

Üstelik uzayda yaşanan dev bir savaş olduğu ve fraksiyonlar arası savaşta oyuncunun saf tutabileceği gibi vaatlerin yakından uzaktan gerçekle bağlantısı yoktu. Sonunda tüm oyuncular isyan etti.

Sony’nin video oyunları şefi  Shawn Layden da bugün yaptığı açıklamayla, No Man’s Sky’daki bu sorunları itiraf etmiş oldu.

Oyunun yapımcısı Hello Games’in, oyundaki sorunları gidermek ve onu vaadedilen oyuna dönüştürmek için çalışmaya devam ettiklerini duyuran Shawn Layden böylece unutulmaya yüz tutmuş No Man’s Sky’ı yeniden gündeme taşımış oldu.

No Man’s Sky’ın medyada bu kadar büyük yer almasının sorumlusu olarak da gösterilen Shawn Layden’in bu konuda kendini açıklama yapmaya mecbur hissettiği de düşünülebilir. 

Oyun ilk defa basına gösterildikten sonra yapımcının küçük ofisini ziyaret eden Shawn Layden oyunu sahiplenmiş ve Sony’nin PR gücünü kullanarak oyun hakkında sayısız haber ve röportaj yaptırmıştı.

Hatta bu destek öylesine büyüktü ki Shawn Layden’in Hello Games’e gizlice ortak olduğu ve oyunun satışından büyük kazanç sağlayacağı söylentileri de ortaya çıkmıştı.

Şimdi herkes, No Man’s Sky için gelecek büyük güncellemenin beklentisi içine girmiş durumda. Hello Games oyunu gerçekten de herkesin hayal ettiği olağanüstü güzel oyuna dönüştürebilecek mi yoksa sadece birkaç küçük eklentiyle insanları avutmaya mı çalışacaklar?

:: Sizce No Man’s Sky yeniden popüler, sevilen bir oyun olabilir mi?

Social Shares

Subscribe for FREE Marketing Pro Newsletter!

Subscribers get the best curated content for you

Emre Budak

Kayseri'de Kamu Kurumunda Yazılım Geliştirici, Web Programcısı, Uzman Grafiker ve Sosyal Medya Uzmanı olarak görev yapmaktayım. Aynı zamanda da Siber Güvenlik ve Bilgi Güvenliği konuları ile de ilgilenmekteyim.

Related Articles

Bir Cevap Yazın