Tesla’dan ilk tam elektrikli cenaze aracı

Tesla’dan ilk tam elektrikli cenaze aracı

by Emre Budak Eylül 29, 2016

Tesla, sürücüsüz otomobili Model S ile yaşanan kaza sonucunda bir sürücünün hayatını kaybetmesinin ardından, aracın gelişimi adına alternatif çözüm yollarına  yönelmişti.

Bu doğrultuda mevcut araçların yazılımlarında çeşitli iyileştirmeler yapan Tesla, şimdiki süreçte araçlara yönelik radikal değişiklikler yapma yoluna gidiyor.

Tesla, bir araya geldiği Hollanda merkezli otomobil üreticisi RemetzCar ile yeni nesil otomobillerini meydana getirecek.

16-09/29/tesla-model-s.jpg

Limuzin şeklinde Tesla’lar geliyor

Engadget’ta yer alan habere göre Van der Lans & Busscher BV tarafından görevlendirilen ekip, sıfır emisyona sahip olup tamamen elektrik enerjisi ile çalışacak.

Tesla Big Limos Projesi‘ne benzer olarak RemetzCar tarafından geliştirilen otomobiller, Tesla Model S‘in alüminyum kaplamasında 80 santimetrelik bir esneme meydana getirecek.

Otomobilin çatı ve kapı görünümde oldukça büyük bir değişiklik yaratacak bu çözüm, Limuzin şeklindeki Tesla otomobillerinin oluşumuna zemin hazırlayacak.

Tesla-RemetzCar işbirliğinde geliştirilen otomobiller ayrıca cenaze otomobili olarakta hizmet verecek.

Tesla’nın yeni otomobilleri 2016 Funeral Exhibition‘da gösterilecek.

Social Shares

Subscribe for FREE Marketing Pro Newsletter!

Subscribers get the best curated content for you

Emre Budak

Kayseri'de Kamu Kurumunda Yazılım Geliştirici, Web Programcısı, Uzman Grafiker ve Sosyal Medya Uzmanı olarak görev yapmaktayım. Aynı zamanda da Siber Güvenlik ve Bilgi Güvenliği konuları ile de ilgilenmekteyim.

Related Articles

Bir Cevap Yazın