Yayınlanan Geekbench Testine Göre iPhone 7 Plus, Performansıyla Tüm Telefonları Tokatlayacak!

Yayınlanan Geekbench Testine Göre iPhone 7 Plus, Performansıyla Tüm Telefonları Tokatlayacak!

by Emre Budak Eylül 05, 2016

Yaklaşık birkaç gün sonra resmi olarak Apple tarafından tanıtılacak olan iPhone 7 ve iPhone 7 Plus hakkında bilgiler gelmeye devam ediyor. Artık paylaşılan sızıntılarla hakkında birçok detayı öğrendiğimiz cihazların resmileşmesine kısa süre kala iPhone 7 Plus, cihazın işlemci performansını gösteren Geekbech testinde görüldü.

 

Bugüne kadar teknik özellik konusunda diğer üreticilerden geri kaldığı iddialarına rağmen Apple, iPhone 7 Plus’ta yüksek performanslı Apple A10 işlemcisine ve 3GB RAM‘e yer vererek hem kullanıcı deneyimi hem de teknik performans anlamında kullanıcılara iyi bir cihaz deneyimi vaat ediyor.

iPhone 7 Plus’ın Geekbench’te aldığı skora bakacak olursak cihaz tekli çekirdekte 3379, çoklu çekirdekte ise 5495 puan alıyor. Böylelikle Samsung’un Note 7’sini de Geekbench testinde geride bırakmayı başaran iPhone 7 Plus’ın bu yüksek performansının arkasındaki en büyük sebep ise elbette donanımdan ziyade kararlı ve sade işletim sistemi iOS ile çalışıyor olması.

7 Eylül 2016‘da düzenlenecek olan Apple etkinliğiyle resmi olarak detaylarını öğreneceğimiz iPhone 7 ve iPhone 7 Plus, bakalım kullanıcıların beklentisini karşılayabilecek mi?

Social Shares

Subscribe for FREE Marketing Pro Newsletter!

Subscribers get the best curated content for you

Emre Budak

Kayseri'de Kamu Kurumunda Yazılım Geliştirici, Web Programcısı, Uzman Grafiker ve Sosyal Medya Uzmanı olarak görev yapmaktayım. Aynı zamanda da Siber Güvenlik ve Bilgi Güvenliği konuları ile de ilgilenmekteyim.

Related Articles

Bir Cevap Yazın