Türkiye’de Patlayan Note 7 Yalan Mıydı?

Türkiye’de Patlayan Note 7 Yalan Mıydı?

by Emre Budak Eylül 22, 2016

Samsung, Galaxy Note 7 modellerinin pil sorunuyla ilgili yapılan haberlerle ilgili bir açıklama yaptı. 

Çoğu haber doğru değil!

Şirket bugüne kadar yapılan 26 adet Galaxy Note 7 haberinin yalan olduğu açıkladı.

Yayınlanan raporda 9’u ABD, 3’ü Güney Kore, 2’si Fransa ve Birleşik Krallık, Kanada, Singapur, Filipinler, Türkiye, Vietnam, Hırvatistan, Romanya, Irak, Lübnan, Arap Emirlikleri, Çek Cumhuriyeti ve Türkiye‘de gerçekleştiği iddia edilen olayların yalan olduğu belirtildi.

16-09/22/samsung-galaxy-note-7-23.jpg

Sözü geçen bütün olayları tek tek incelediğini belirten Samsung, bazı kişilerin bilerek incelemeden kaçtığını bazı cihazlarda da tüm incelemere rağmen herhangi bir sorun görülmediğini söylüyor.

 

Değişim programı başladı

Dün Samsung Türkiye bu konuyla alakalı önemli bir açıklama yapmış ve değişim programıyla birlikte çok yakında yeni Galaxy Note 7 modellerinin satışa çıkacağını duyurmuştu.

Ayrıca halihazırdaki Note 7‘ler için bir yazılım güncellemesi gönderen Samsung, kullanıcıların zarar görmemesi için şarj seviyesini %60 seviyesinde tutuyor.

Son olarak eğer hâlâ değişim programına katılmadıysanız Samsung Çağrı Merkezi üzerinden mutlaka programa katılmanız gerektiğini de belirtelim.

Social Shares

Subscribe for FREE Marketing Pro Newsletter!

Subscribers get the best curated content for you

Emre Budak

Kayseri'de Kamu Kurumunda Yazılım Geliştirici, Web Programcısı, Uzman Grafiker ve Sosyal Medya Uzmanı olarak görev yapmaktayım. Aynı zamanda da Siber Güvenlik ve Bilgi Güvenliği konuları ile de ilgilenmekteyim.

Related Articles

Bir Cevap Yazın