Telefonunuzdaki Moleküller, Kimliğimizi Açığa Çıkarabilecek!

Telefonunuzdaki Moleküller, Kimliğimizi Açığa Çıkarabilecek!

by Emre Budak Kasım 19, 2016

Amerika, California Üniversitesi‘nde bulunan tıp fakültesinde araştırmalar yürüten bilim adamları, cep telefonumuzda bulunan moleküllerin, bizim hakkımızda pek çok şeyi açığa çıkarabileceğini keşfetmiş.

40 civarında gönüllü ile çalışan araştırmacılar, telefonlarda bulunan molekülleri inceleyerek kişilerin yaşam tarzı hakkında bir profil oluşturabilmekteler.

Araştırma ekibinin başında olan isimlerden Amina Bouslimani‘nin konu ile ilgili yaptığı açıklama şu şekilde:

 “Cep telefonunda bıraktığı molekülleri inceleyerek o kişinin cinsiyeti, kullandığı kozmetik ürünler, saç boyası, güneş kremi, içtiği kahve türü, sevdiği baharatlı yiyecekler, depresyon tedavisi görüp görmediğini söyleyebiliriz.

Parmak izi yerine telefondaki moleküller!

Söz konusu yöntem sayesinde parmak izinin kullanılamadığı durumlarda kişi hakkında önemli pek çok bilginin alınabileceğini belirten Bouslimani, bu yöntemlerin hayat kurtarıcı seviyelere kadar çıkabileceğini de söylemekte.

Social Shares

Subscribe for FREE Marketing Pro Newsletter!

Subscribers get the best curated content for you

Emre Budak

Kayseri'de Kamu Kurumunda Yazılım Geliştirici, Web Programcısı, Uzman Grafiker ve Sosyal Medya Uzmanı olarak görev yapmaktayım. Aynı zamanda da Siber Güvenlik ve Bilgi Güvenliği konuları ile de ilgilenmekteyim.

Bir Cevap Yazın