Samsung’un yeni Dex planı

Samsung’un yeni Dex planı

by Emre Budak Aralık 05, 2017

Galaxy S9‘un 2018’in başında tanıtılacağına dair dedikodular güçlenirken yeni bir rapor, telefonun beraberinde yenilenmiş bir Dex aksesuarının tanıtılacağını ileri sürdü.

GalaxyClub web sitesine göre Dex bu kez bir stand değil, siyah bir yüzey olacak ve kaynakların belirttiğine bakacak olursak Galaxy S9’la birlikte tanıtılacak. İlk Samsung Dex, telefonu bir monitör ve klavyeye bağlamanıza izin veriyordu. Rapora göreyse yeni yüzey, klavye ve faresiz çalışacak ve bunların yerine dokunmatik ekranı kullanmanıza izin verecek. Ancak isteyenlerin klavye ve fareyi bağlayabileceğini tahmin ediyoruz.

Dex’in bir “yüzey” olacağı iddiası doğruysa, onu telefonla nasıl bağlayacağımız konusu pek açık değil. Bağlantının bir USB-C kablosuyla veya kablosuz ağ üzerinden yapılması mümkün olabilir. Veya Samsung, Dex özelliklerini kablosuz şarj yüzeyine ekleyebilir.

Dex aksesuarı Galaxy S8 veya Note 8 ile birlikte gelmese de, bu defasında bazı mağazalarda Galaxy S9’un kutusuna dahil edilme ihtimali var.

Social Shares

Subscribe for FREE Marketing Pro Newsletter!

Subscribers get the best curated content for you

Emre Budak

Kayseri'de Kamu Kurumunda Yazılım Geliştirici, Web Programcısı, Uzman Grafiker ve Sosyal Medya Uzmanı olarak görev yapmaktayım. Aynı zamanda da Siber Güvenlik ve Bilgi Güvenliği konuları ile de ilgilenmekteyim.

Related Articles

Bir Cevap Yazın