Samsung Galaxy S8 ve LG G6 Karşı Karşıya!

Samsung Galaxy S8 ve LG G6 Karşı Karşıya!

by Emre Budak Nisan 07, 2017

Samsung Galaxy S8 ve LG G6 karşılaştırmamız sonunda hazır. İki telefonun tasarım ve teknik özellikler konusunda farklı olduğu doğru, ancak paylaştıkları boyut, ağırlık, ortak işlevler gibi birçok özellik de var.

İLGİLİ HABER DisplayMate: En iyi ekran, Galaxy S8’de!

Tasarım

İki telefonun gövdesi de camla sarılı ve kenarlarında metal kullanılmış. Ancak tasarımda ve tutuş hissinde farklılıklar var. LG G6 fırçalanmış alüminyum görünümüne sahipken kaplanan arka yüzeyi, onun kayganlığını azaltıyor. Galaxy S8 ise düz bir cam görünümü ve hissi veriyor.

Ön yüzün alt ve üst tarafındaki “ekran olmayan kısım” iki telefonda da oldukça küçük, ancak Samsung’un kavisli ekranı, sağ ve soldan dışarıya doğru kıvrılıyor. Parmak izi tarayıcısı, iki cihazda da arkada yer alıyor.

Samsung Galaxy S8 ve LG G6 Karşı Karşıya!

LG G6’nın boyutları 148.9 x 68.1 x 8mm iken Samsung Galaxy S8’in boyutları 148.9 x 71.9 x 7.9mm. Her iki cihaz da 163 gram ile aynı ağırlıkta. IP68 desteği sayesinde iki telefon da 1,5 metre derinlikte 30 dakika boyunca su geçirmiyor.

İşletim sistemi ve Güç

İşletim sistemi ve Güç

İki telefon da Android’in en son sürümü Android 7.0 Nougat’ı kullanıyor. Farklı olan ise Samsung’un telefonunun Qualcomm Snapdragon 835 veya Exynos 8895 ile daha güçlü bir işlemci kullanıyor olması. Yine de LG’nin Snapdragon 821 işlemcisi de hızlı.

LG G6’da 32GB dahili depolama bulunurken Galaxy S8’de 64GB depolama alanı bulunuyor. İki cihaz da microSD kartı destekliyor ve 4GB RAM’le geliyor.

Kamera

Samsung Galaxy S8, 12MP kamera sunarken LG G6’da 13MP’lik kamera bulunuyor. Fark ise LG G6’nın çift kameralı olması. 13MP’lik sensörün biri normal fotoğraflar için, diğeri geniş açılı fotoğraflar için kullanılıyor.

Pil ömrü

Pil ömrü

LG G6, 3.300mAh’lik bir pille geliyor. Galaxy S8’de 3.000mAh’lik, Galaxy S8 Plus’ta ise 3.500mAh’lik bir pil var.

Hızlı şarj ve geçen seneki LG G5’in desteklemediği kablosuz şarj, iki telefonun da desteklediği özellikler arasında.

Social Shares

Subscribe for FREE Marketing Pro Newsletter!

Subscribers get the best curated content for you

Emre Budak

Kayseri'de Kamu Kurumunda Yazılım Geliştirici, Web Programcısı, Uzman Grafiker ve Sosyal Medya Uzmanı olarak görev yapmaktayım. Aynı zamanda da Siber Güvenlik ve Bilgi Güvenliği konuları ile de ilgilenmekteyim.

Related Articles

Bir Cevap Yazın