Samsung Galaxy Note 7’yi dünya çapında toplatmaya hazırlanıyor

Samsung Galaxy Note 7’yi dünya çapında toplatmaya hazırlanıyor

by Emre Budak Eylül 02, 2016

Samsung yaklaşık iki hafta önce satışa sunduğu Galaxy Note 7 phablet’ini geri çağırmaya hazırlanıyor. Güney Kore’den Yonhap haber ajansının, bir Samsung yetkilisinden aldığı bilgiye dayandırdığı haberine göre, Samsung Galaxy Note 7’nin dünya çapında toplatılması kararını yakında duyurabilir.

Kararın ardında, cihazın şarj edilirken patladığına ilişkin raporlar olduğu belirtiliyor. Bir süredir bu raporları incelediğini söyleyen Samsung, cihazın sevkiyatlarını durdurduğunu dün Wall Street Journal’a doğrulamıştı. Cihazın tamamen geri çekilmesi kararı Galaxy Note 7’nin bataryasında ciddi bir sorun olduğuna işaret ediyor olabilir. Yonhap haber ajansı “problemli” cihazların tüm satışların yüzde 0.1’inden daha azını oluşturduğunu söylüyor ancak bu tip kararlarda şirketler için belirleyici olan bu orandan ziyade güvenlik riski ve elbette itibar oluyor.

Cihazın şarj sırasında patladığına dair internette paylaşılan fotoğraflardan biri

Samsung’un geri çekme kararını anlaştığı operatörlerle nasıl yürüteceği akla gelen ilk soru. Habere göre şirket hali hazırda ABD’de Verizon ile konuyu tartışmaya başladı. Bu görüşmelerin geri çağırma anonsunu geciktirebileceği belirtiliyor. Yani şirketin bugün bu duyuruyu yapması olasılığı biraz düşük.

Gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz.

Social Shares

Subscribe for FREE Marketing Pro Newsletter!

Subscribers get the best curated content for you

Emre Budak

Kayseri'de Kamu Kurumunda Yazılım Geliştirici, Web Programcısı, Uzman Grafiker ve Sosyal Medya Uzmanı olarak görev yapmaktayım. Aynı zamanda da Siber Güvenlik ve Bilgi Güvenliği konuları ile de ilgilenmekteyim.

Related Articles

Bir Cevap Yazın