Pixel Telefonların Tanıtım Tarihi Açıklandı

Pixel Telefonların Tanıtım Tarihi Açıklandı

by Emre Budak Eylül 20, 2016

Google’ın son dönemde gündemden düşmeyen Pixel ve Pixel XL akıllı telefon modelleri için beklenen tanıtım tarihi açıkladı. Android Police sitesinde yer alan habere Pixel markasını taşıyan ilk telefonlar 4 Ekim tarihinde duyurulacak. Google telefonların tanıtım tarihine ilişkin YouTube kanalı aracılığıyla bir video yayınladı.

San Francisco’da düzenlenecek etkinlik kapsamında tanıtılacak yeni Pixel telefonlar, HTC markasını taşıyacak. Android 7.1 Nougat sürümüyle çıkış yapacak telefonların yeni Pixel Launcher ana ekran uygulaması ve yeni sanal butonlara ev sahipliği yapması bekleniyor.

Pixel ve Pixel XL yan yana

Google’ın yaklaşık iki hafta sonra tanıtacağı Pixel akıllı telefonlar bu defa yan yana görüntülendi. Beyaz renk seçeneği ortaya çıkan modeller aynı tasarım diline sahip. İki telefon arasındaki en belirleyici fark ekran boyutu olacak. Pixel modelinde 5 inç Full HD, Pixel XL modelinde ise 5.5 inç Quad HD ekranlar yer alacak.

16-09/20/pixel-xl.jpg

USB Type-C bağlantı noktasının kullanılacağı telefonların Snapdragon 820 işlemcisinden güç alması bekleniyor. Bazı kaynaklara göre ise Pixel XL modelinde Snapdragon 821 yer alacak.

4 GB RAM, 32 GB/128 GB dahili depolama, 12 megapiksel arka kamera, 2.770 mAh ve 3.450 mAh kapasiteli piller, parmak izi tarayıcısı telefonlarda yer alacak diğer başlıca özellikler olacak.

16-09/20/pixel.jpg

Social Shares

Subscribe for FREE Marketing Pro Newsletter!

Subscribers get the best curated content for you

Emre Budak

Kayseri'de Kamu Kurumunda Yazılım Geliştirici, Web Programcısı, Uzman Grafiker ve Sosyal Medya Uzmanı olarak görev yapmaktayım. Aynı zamanda da Siber Güvenlik ve Bilgi Güvenliği konuları ile de ilgilenmekteyim.

Related Articles

Bir Cevap Yazın