Note 7 olayı, iPhone 7 ve LG V20’ye yaradı

Note 7 olayı, iPhone 7 ve LG V20’ye yaradı

by Emre Budak Ekim 24, 2016

Galaxy Note 7 üretiminin durdurulması, Galaxy S7 ve S7 edge modellerine olan talebi arttırdığı gibi, farklı telefon üreticilerinin de üst düzey modellerine yaradı.

Telefonun anavatanı olan Güney Kore’de, Galaxy Note 7 olayından sonra iPhone 7 ve LG V20 satışlarında ciddi bir artış görülüyor.

Note 7 – LG V20 benzerliği satışları arttırdı 

Gelen bilgilere göre sadece geçtiğimiz hafta 100.000 adet iPhone 7 ve iPhone 7 Plus modelinin satışı gerçekleştirilirken, son günlerde LG V20 modeline olan talep de bir hayli artmış durumda.

LG V20‘nin aynı Galaxy Note 7′de olduğu gibi 5.7 inç ekran boyutuna sahip olması ve benzer teknik özellikleri bünyesinde barındırması, tüketicilerin bu modele kaymasına sebep oluyor.

LG V20 tanıtıldı

Ülkede şu anda günlük 5,000 adet LG V20 satıldığı tahmin ediliyor.

Öte yandan iPhone 7 de şüphesiz şu anda en çok talep gören modellerden biri. Her ne kadar kaç Galaxy Note 7 kullanıcısının iPhone’a geçtiği bilinmiyor olsa da, birçok kullanıcının iPhone ile yoluna devam etme kararı aldığı biliniyor.

Social Shares

Subscribe for FREE Marketing Pro Newsletter!

Subscribers get the best curated content for you

Emre Budak

Kayseri'de Kamu Kurumunda Yazılım Geliştirici, Web Programcısı, Uzman Grafiker ve Sosyal Medya Uzmanı olarak görev yapmaktayım. Aynı zamanda da Siber Güvenlik ve Bilgi Güvenliği konuları ile de ilgilenmekteyim.

Related Articles

Bir Cevap Yazın