Huawei’den donanım canavarı Mate 9!

Huawei’den donanım canavarı Mate 9!

by Emre Budak Ekim 31, 2016

Huawei Mate 9, gelen bilgilere göre 3 Kasım‘da tanıtılacak. Tanıtım öncesi gelen sızıntılara göre Huawei Mate 9’un 3 farklı donanım seçeneği olacak. En iddialı seçenek ise tam bir donanım canavarı olacak!

Huawei Mate 9: tüm donanımların en fazlası!

Huawei Mate 9‘un başlangıç seviyesi 4 GB RAM ve 64 GB dahili depolama ile gelecek. Bu bile üretimden çıkan Galaxy Note 7 ile denk bir seviye. Diğer 2 sürüm ise çok daha iddialı.

4 GB RAM ve 128 GB dahili hafıza seçeneğine ek olarak, Huawei Mate 9‘un en güçlü modeli ise 6 GB RAM ve 256 GB dahili depolama ile gelecek.

Huawei Mate 9 özellikleri

2K çözünürlüğünde 5.9 inçlik ekran ve ince çerçevelerle gelecek olan Huawei Mate 9, gücünü yeni nesil Mali-G71 grafik işlemcisinden alacak. Bu grafik işlemci 8 çekirdekli yapıda olacak.

Gücünü tüm versiyonlarda Kirin 960 işlemcisinden alacak olan Huawei Mate 9, işlemci tarafında da iddialı özelliklerle gelecek.

Huawei’nin mevcut amiral gemisi P9 modelindeki gibi Huawei Mate 9 çift kamera ile gelecek. Ana kamera 20 Megapiksel çözünürlüğünde olacak. İkinci kamera ise 12 Megapiksel çözünürlüğünde olabilir.

Yine arkada tarafta yer alacak olan parmak izi okuyucusu ve metal tasarım, telefonun diğer özellikleri arasında.

Android 7.0 Nougat ön yüklü olarak gelecek olan Mate 9’un bataryasıyla ilgili bilgiler henüz tam netleşmiş değil. Detaylar çıktıkça yeni haberlerle karşınızda olacağız.

Social Shares

Subscribe for FREE Marketing Pro Newsletter!

Subscribers get the best curated content for you

Emre Budak

Kayseri'de Kamu Kurumunda Yazılım Geliştirici, Web Programcısı, Uzman Grafiker ve Sosyal Medya Uzmanı olarak görev yapmaktayım. Aynı zamanda da Siber Güvenlik ve Bilgi Güvenliği konuları ile de ilgilenmekteyim.

Related Articles

Bir Cevap Yazın