HTC U 11 tasarımı tamamen ortaya çıktı!

HTC U 11 tasarımı tamamen ortaya çıktı!

by Emre Budak Mayıs 06, 2017

HTC’nin 16 Mayısta tanıtacağı yeni amiral gemisi modeli olan HTC U 11‘nin özellikleri ile ilgili bir çok bilgiye sahibiz. Özelliklerinden sonra yeni cihazın tasarımı da yavaş ortaya çıkmaya başladı. Akıllı telefonlar konusunda yaptığı sızıntılar ile bilinen Evan Blass, HTC U 11’in tasarımını tamamen ortaya koyan bir video paylaştı.

İşte kırmızı HTC U 11!

91mobiles tarafından hazırlanan video, fabrika çizimlerine ve Evan Blass’ın verdiği bilgilere dayalı olarak hazırlanmış 3D görsellerden oluşuyor. Videoda HTC’nin yeni modelde ekranın yan çerçevelerini oldukça daraltmış olduğu görülüyor. HTC U 11’in 5.45 inçlik düz bir ekrana hafif eğimli bir cama sahip olduğu söylenebilir.

17-05/06/htc-u-11-3.jpg

Parlak Kırmızı renkli HTC U 11’de parmak izi tarayıcı ana ekran tuşunun altında yer alıyor. Galaxy S8’deki gibi Infinity Display bir ekran tercih edilmese de çerçevenin daraltılmış olmasının kullanımı kolaylaştıracağı düşünülüyor.

Görsellerde en çok dikkat çeken şeylerden biri kulaklık girişinin olmaması. HTC, bu modelde USB-C kullanarak 3.5 mm lik kulaklık girişini kaldırıyor. HTC U 11’in QHD çözünürlüğünde Super LCD bir ekrana ve Gorilla Glass formunda koruyucu bir tabakaya sahip olması bekleniyor.

Donanımsal özellikleri neler?

HTC U Ultra modelinde Qualcomm Snapdragon 821 işlemcisini kullanan HTC’nin, bu modelde en yeni işlemci olan Snapdragon 835‘i tercih etmesi bekleniyor. 4 GB ve 6 GB RAM varyantlarına sahip olması beklenen cihazda 64 ve 128 GB depolama alanının yanı sıra 2 TB’a kadar microSD desteği bulunacak. HTC U 11’in Bluetooth 5 Teknolojisine de sahip olması bekleniyor.

17-05/06/htc-u-11-1.jpg

16 MP ön ve 12 MP çözünürlükteki ana kamera ile gelmesi beklenen HTC U 11’de arkadaki kamera tek lense sahip. Hızlı şarj teknolojisinin yer alacağı cihaz 3000 mAh bataryadan gücünü alacak. Suya ve toza dayanıklılık da cihazın beklenen özellikleri arasında.

Social Shares

Subscribe for FREE Marketing Pro Newsletter!

Subscribers get the best curated content for you

Emre Budak

Kayseri'de Kamu Kurumunda Yazılım Geliştirici, Web Programcısı, Uzman Grafiker ve Sosyal Medya Uzmanı olarak görev yapmaktayım. Aynı zamanda da Siber Güvenlik ve Bilgi Güvenliği konuları ile de ilgilenmekteyim.

Related Articles

Bir Cevap Yazın