Google Pixel uygulamasını hemen kullanın!

Google Pixel uygulamasını hemen kullanın!

by Emre Budak Ekim 19, 2016

20 Ekim’de satışa sunulacak Google Pixel ve Pixel XL ile birlikte gelecek yeni arama uygulaması Pixel Dialer, Google Phone 5.1 adıyla Android 6.0 Marshmallow ve üstü akıllı cihazlar için çıktı.

İlk bakışta, güncellenen Google Phone 5.1 bir önceki versiyonuna oldukça benzer görünüyor. Kullanılan renkler biraz değişse de aynı arayüze sahip Google Phone 5.1, önceki versiyonlarındaki gibi bizi favoriler, konuşma geçmişi ve rehber olarak üç ayrı sekme ile karşılıyor.

Yeni Google Phone’un önceki versiyonlarıyla arasındaki fark kendini en çok arama yaparken ve arama geldiğinde gösteriyor.

Google Pixel'in uygulaması diğer cihazlara geldi!.jpg

Güncellenen Google Phone ile gelen ve giden çağrılardaki arama ekranı duvar kağıdınızın bir kısmını görebileceğiniz saydam mavi renk ile değiştirilmiş.

Ayrıca gelen aramalar artık sağa veya sola kaydırılarak değil, yukarı veya aşağı kaydırılarak cevaplanacak.

Ek olarak cevap butonunda artık arayanın fotoğrafının görüntülenebileceğini de belirtelim.

Şimdilik sadece Nexus için kullanıma sunuldu

Google Phone 5.1 şimdilik sadece Android 6.0 Marshmallow ve üstünü kullanan Nexus cihazlar için kullanıma sunulsa da dilerseniz Google Phone’un yamalı versiyonunu kendi Android cihazınıza kurmanız mümkün.

Son olarak, eğer Google Phone’un yamalı versiyonunu yüklerseniz kullanmadan önce telefonunuzun ayarlarından varsayılan telefon uygulamasını Google Phone 5.1 olarak seçmeniz gerektiğini hatırlatalım.

Nexus telefonlar için Google Phone indir

Diğer Android telefonlar için Google Phone indir

 

 

Social Shares

Subscribe for FREE Marketing Pro Newsletter!

Subscribers get the best curated content for you

Emre Budak

Kayseri'de Kamu Kurumunda Yazılım Geliştirici, Web Programcısı, Uzman Grafiker ve Sosyal Medya Uzmanı olarak görev yapmaktayım. Aynı zamanda da Siber Güvenlik ve Bilgi Güvenliği konuları ile de ilgilenmekteyim.

Related Articles

Bir Cevap Yazın