En ucuz iPhone 7 nerede satılıyor?

En ucuz iPhone 7 nerede satılıyor?

by Emre Budak Mayıs 07, 2017

Birçok kişinin bildiği “Bir mal kendi ülkesinde en uygun fiyatla satılır” söylemi, yeni yayınlanan ve birçok ürünü kapsayan bir fiyatlandırma raporuyla bir kez daha doğrulanmış oldu. Bu ürünlerden biri olarak seçilen iPhone 7, sizce hangi ülkede en pahalı satış etiketine sahip olabilir?

En ucuz iPhone 7 nerede satılıyor?

Deutsche Bank tarafından yıllık olarak yayınlanan ve birçok farklı ürünü baz alan “Dünya Fiyatlarının Haritalandırılması” raporuna bu yıl, Apple’ın sevilen akıllı telefonu iPhone 7’nin 33 ülkedeki satış fiyatlandırmasının yer aldığı bir liste de eklendi.

17-05/07/en-ucuz-apple-iphone-7-hangi-ulkede-satiliyor-1-1494115489.jpg

Yukarıda yer alan ve en pahalıdan en ucuza doğru sıralanmış listeye baktığımızda, şüphesiz birçok kişinin tahmin ettiği veya bildiği üzere ilk sırada Türkiye yer almakta. Ayrıca yine tahmin edilebileceği üzere en ucuz fiyatlandırma Amerika’da.

Yayınlanan bu liste bizlere bir kez daha gösteriyor ki, gerek yüksek vergi oranları gerekse orantısız kâr payları gibi birçok farklı sebepten dolayı, en pahalı Teknolojiyi kullanan ülkeler arasında maalesef birinci sıradayız.

Social Shares

Subscribe for FREE Marketing Pro Newsletter!

Subscribers get the best curated content for you

Emre Budak

Kayseri'de Kamu Kurumunda Yazılım Geliştirici, Web Programcısı, Uzman Grafiker ve Sosyal Medya Uzmanı olarak görev yapmaktayım. Aynı zamanda da Siber Güvenlik ve Bilgi Güvenliği konuları ile de ilgilenmekteyim.

Related Articles

Bir Cevap Yazın