Bugün Tanıtılacak Xperia XZ ve X Compact’ın Basın Görselleri Ortaya Çıktı

Bugün Tanıtılacak Xperia XZ ve X Compact’ın Basın Görselleri Ortaya Çıktı

by Emre Budak Eylül 01, 2016

Sony’nin Xperia Z serisinden Xperia X’e geçmesiyle farklı işler yürüten Sony, bu sefer Xperia X serisini geliştirerek Xperia XZ ve Xperia X Compact ile geliyor. Tasarım detayları defalarca ortaya çıkan bu iki cihazın bu sefer de basın görselleri yayınlandı. Xperia Blog tarafından bulunan görseller ile biraz edge, yani kıvrımlı ekranını yakından görebilirsiniz.

Ekran/boyut oranını arttırmak, daha hoş bir görüntü için çerçevesiz gibi görünen Sony Xperia XZ’nin ekranı, Samsung’un Galaxy edge cihazlarına göre yanlara taşmayan görüntü sayesinde daha hoş bir sonuç verecek gibi görünüyor.

Yukarıda ise hem Xperia XZ hem de Xperia X Compact’ta yer alacak kamera modülü ile sensörleri görebilirsiniz. Ancak Xperia XZ’de sensör şekli dik olacakken X Compact’ta ise yukarıdaki gibi yan şekilde olacak.

Aşağıda cihazların görsellerine bakabilirsiniz;

Social Shares

Subscribe for FREE Marketing Pro Newsletter!

Subscribers get the best curated content for you

Emre Budak

Kayseri'de Kamu Kurumunda Yazılım Geliştirici, Web Programcısı, Uzman Grafiker ve Sosyal Medya Uzmanı olarak görev yapmaktayım. Aynı zamanda da Siber Güvenlik ve Bilgi Güvenliği konuları ile de ilgilenmekteyim.

Related Articles

Bir Cevap Yazın