Samsung’dan Mevcut Kulaklıkların Sonunu Getirecek Yeni Teknoloji!

Samsung’dan Mevcut Kulaklıkların Sonunu Getirecek Yeni Teknoloji!

by Emre Budak Aralık 06, 2018

Günümüz teknolojisinde kişisel olarak bir şeyler dinlemek istediğimizde ya kulağımıza pek de rahat olmayan kulakiçi kulaklıklarını sokmak zorunda kalıyoruz ya da başımızı tamamen saran ve bir süre sonra baş ağrısı yapan kulaküstü kulaklıkları takmak zorunda kalıyoruz. Peki ya her ikisine de ihtiyacımız olmasaydı?

Samsung’un da içinde olduğu bir grup geliştirici, yeni bir ses teknolojisi üzerinde çalışıyor. Söz konusu teknoloji, daha önce hiç görmediğiniz kadar küçük ve ince hoparlörleri bir boyun bandına ya da kıyafetlerinizin içine yerleştiriyor. Daha da önemlisi bu hoparlörler sadece sizin duyabileceğiniz yükseklikte ses sunuyor. Böylece ses dışarıya gitmiyor.

Söz konusu teknoloji henüz ticari sunumunun çok uzağında. Fakat CES 2018’de teknoloji ile ilgili bir prototip sunuldu. Kullanılan çekirdek teknolojisi (ultrasonik modülasyon) yeni bir teknoloji değil. Fakat bu şekilde kullanılması, yakın ya da orta vadeli gelecekte kulaklık teknolojisinin tamamen değişmesini sağlayabilir.

Social Shares

Subscribe for FREE Marketing Pro Newsletter!

Subscribers get the best curated content for you

Emre Budak

Kayseri'de Kamu Kurumunda Yazılım Geliştirici, Web Programcısı, Uzman Grafiker ve Sosyal Medya Uzmanı olarak görev yapmaktayım. Aynı zamanda da Siber Güvenlik ve Bilgi Güvenliği konuları ile de ilgilenmekteyim.

Bir Cevap Yazın