Hoverboard’lar nedeniyle Amazon’a dava şoku!

Hoverboard’lar nedeniyle Amazon’a dava şoku!

by Emre Budak Ekim 31, 2016

Özellikle geçtiğimiz yıl uçan kaykaylardan esinlenilerek yapılan hoverboard’lar hayli popüler olmaya başlamışlardı. Kısa süre içince birçok insan tarafından satın alınan bu cihazlar, günümüze ve çağımıza uygun yapıları ile dikkat çekiyorlardı. Hemen ardından dünyanın dört bir yanından hoverboard patlama haberleri gelmeye başladı.

Patlayan hoverboard’un ardından Amazon’a dava açıldı

Übergizmo’nun haberine göre, Nashville’de yaşayan bir aile, yaşanan hoverboard patlamasının ardından evlerinde 1 milyon dolarlık bir hasarla karşılaştılar. Patlama ile ailenin evi alevler içinde kalmış ve büyük bir zayiat meydana getirmişti.

Aile, yaşanan olayların ardından Amazon’a dava açtı. Peki, Amazon böyle bir olaydan dolayı sorumlu tutulabilir mi?

Nashville’li avukatlık bürosu Anderson & Reynolds’a göre, Amazon bu durumda kesinlikle suçlanabilir. Çünkü, satılan cihazların potansiyel bir tehlike oluşturduklarının farkındaydılar. Üstelik şirketin kendisi de yaşanan olayların ardından sorgusuz sualsiz hoverboard iadesi almaya başlamıştı.

Bakalım dava nasıl sonuçlanacak ve olaydan sorumlu tutulan Amazon nasıl bir ceza ile karşılaşacak?

Social Shares

Subscribe for FREE Marketing Pro Newsletter!

Subscribers get the best curated content for you

Emre Budak

Kayseri'de Kamu Kurumunda Yazılım Geliştirici, Web Programcısı, Uzman Grafiker ve Sosyal Medya Uzmanı olarak görev yapmaktayım. Aynı zamanda da Siber Güvenlik ve Bilgi Güvenliği konuları ile de ilgilenmekteyim.

Related Articles

Bir Cevap Yazın