Genesys, Interactive Intelligence’i 1.4 milyar dolara satın alıyor

Genesys, Interactive Intelligence’i 1.4 milyar dolara satın alıyor

by Emre Budak Eylül 02, 2016

Çağrı merkezi yazılımları alanında dünyanın önde gelen şirketlerinden biri olan Genesys, Interactive Intelligence’i satın almak üzere anlaşmaya vardığını duyurdu. Yaklaşık 1.4 milyar dolar tutarındaki anlaşma, Genesys’in müşteri deneyimini belirgin bir şekilde iyileştirmesine ve Interactive Intelligence’ın PureCloud, Cloud Communications-as-a-Service (CaaS) ve Customer Interaction Center (CIC) çözümlerini hızla ölçeklemesini sağlayacak.

Genesys tarafından yapılan yazılı açıklamaya göre yıl sonuna kadar tamamlanması planlanan satın alma işlemiyle, Genesys müşterileri her büyüklükte ve karmaşıklık seviyendeki organizasyonunu ihtiyacını kapsayan, birleşik iletişim ve birlikte çalışma araçları gibi Interactive Intelligence portföyünü de içeren daha yenilikçi omnichannel çözümlerine kavuşacak. Buna ek olarak iş ortaklarının  daha geniş bir küresel pazara erişimi sağlanıyor.

California merkezli Genesys’in bundan sonra Avaya’nın çağrı merkezlerini de satın almayı düşündüğünü belirtiyor Bloomberg. Reuters daha önce Genesys’in şirketi 4 milyar dolara alabileceğini yazmıştı.

Görsel Kaynak: Shutterstock

Social Shares

Subscribe for FREE Marketing Pro Newsletter!

Subscribers get the best curated content for you

Emre Budak

Kayseri'de Kamu Kurumunda Yazılım Geliştirici, Web Programcısı, Uzman Grafiker ve Sosyal Medya Uzmanı olarak görev yapmaktayım. Aynı zamanda da Siber Güvenlik ve Bilgi Güvenliği konuları ile de ilgilenmekteyim.

Related Articles

Bir Cevap Yazın