Ultimaker 3 ailesi tanıtıldı

Ultimaker 3 ailesi tanıtıldı

by Emre Budak Ekim 19, 2016

Ultimaker, bugüne kadar geliştirilmiş en iyi endüstriyel seviye masaüstü yazıcı serisi olan Ultimaker 3 ailesini resmen duyurdu.

İşte maker’ların yeni gözdesi olacak Ultimaker 3 ve Ultimaker 3 Extended 3B yazıcıların detayları.

Ultimaker 3 ve Ultimaker 3 Extended özellikleri

Sektörün ilk endüstriyel sınıf masaüstü yazıcıları olan Ultimaker 3 ve Ultimaker 3 Extended, modelin Karmaşıklığı ve geometrisini sorun etmeden çift ekstrüzyonlu (kafa) Teknolojisiyle 3 boyutlu baskı gerçekleştirebiliyor.

Bundan böyle suda eriyen PVA veya naylon gibi endüstriyel sınıf hammaddelerin kullanımına da izin veren modellerde; temel baskı profilleri ve akıllı hammadde tanıma teknolojisi sayesinde hem kolay hem de performanslı bir baskı almak mümkün.

Geliştirilmiş yazıcı otomasyonu ise ön baskı ayarları ve ince ayarlar gibi detayları gerçekleştirebiliyor ve kusursuz bir baskıyı kolayca almanızı mümkün kılıyor.

16-10/18/ultimaker302.jpg

Ultimaker 3’ün baskı alanı 215 x 215 x200 mm iken Ultimaker 3 Extended ise 215 x215 x 300 mm baskı alanı sunuyor. Katman kalınlığı her iki modelde de 0.4 mm nozzle çapı için 20 mikrona kadar çıkılabiliyor. Üretim hızıysa 300 mm/s değerinde.

Baskı ısısı ise 280 derecelere ulaşırken optimize edilmiş yeni soğutma teknolojisi güçlü ve düşük gürültülü bir fan sistemi sunuyor. Geliştirilmiş hava akışı sayesinde en iyi soğutma ile en iyi baskının alınması sağlanıyor. Ek olarak değiştirilebilir baskı çekirdekleri, aktif seviyelendirmeli ısıtmalı platform diğer ortak özelliklerden.

NFC teknolojisi yazıcıya yüklenen hammaddeleri tanırken, bu hammaddeye göre kalibrasyonun da dahil olduğu ayarlamaları otomatik olarak gerçekleştiriyor. USB portu, Ethernet ve Wi-Fi bağlantı noktaları bulunan Ultimaker 3, LED durum göstergeleriyle gerektiğinde kullanıcının dikkatini çekebiliyor.

Ultimaker 3 ve Ultimaker 3 Extended çıkış tarihi ve fiyatı

Ultimaker 3 modeli 2.995 avro ve Ultimaker 3 Extended modeli 3.695 avroluk fiyat etiketiyle satışa sunulmaya başlanmış durumda.

Social Shares

Subscribe for FREE Marketing Pro Newsletter!

Subscribers get the best curated content for you

Emre Budak

Kayseri'de Kamu Kurumunda Yazılım Geliştirici, Web Programcısı, Uzman Grafiker ve Sosyal Medya Uzmanı olarak görev yapmaktayım. Aynı zamanda da Siber Güvenlik ve Bilgi Güvenliği konuları ile de ilgilenmekteyim.

Related Articles

Bir Cevap Yazın