Snapdragon 821 İle İlgili Yeni Detaylar: S820’den %10 Daha Performanslı!

Snapdragon 821 İle İlgili Yeni Detaylar: S820’den %10 Daha Performanslı!

by Emre Budak Eylül 01, 2016

İlk olarak birkaç ay önce duyumları gelmeye başlayan ve detaylarını sizlere defalarca aktardığımız Qualcomm’un yeni çipseti Snapdragon 821’i hatırlarsanız ilk olarak Samsung Galaxy Note 7’de bekliyorduk, fakat Samsung görünüşe göre ya tercih etmedi, ya da Qualcomm tam manasıyla hazır etmedi. Ancak şimdi birçok detay bilgisi elimize geçti.

Görünüşe göre Qualcomm Snadpragon 821, özellikle uygulamaları açma konusunda çok daha iyi olacak. S820’ye göre %10 daha hızlı bir şekilde açabilecek ve yükleme ekranında bekletmeyecek olan S821, genel olarak da %10’dan daha performanslı olacak. Adreno grafik işlem birimi konusunda ise %5’lik daha pefromanslı haliyle bir avantaj sağlayacak olan Qualcomm, ufak farka rağmen özellikle Google’ın sanal gerçeklik deneyimi olan Daydream VR’a tam desteğiyle S820’den ayrılacak. Bu bağlamda genel hatları ile bu şekilde olacak olan S821’in IFA 2016 kapsamında daha detaylı bilgileri ve hatta Snapdragon 821’li cihazları bu fuarda görebiliriz.

Bakalım S821 kullanan cihaz S820’ye göre ne kadar daha iyi bir performans verecek.

Social Shares

Subscribe for FREE Marketing Pro Newsletter!

Subscribers get the best curated content for you

Emre Budak

Kayseri'de Kamu Kurumunda Yazılım Geliştirici, Web Programcısı, Uzman Grafiker ve Sosyal Medya Uzmanı olarak görev yapmaktayım. Aynı zamanda da Siber Güvenlik ve Bilgi Güvenliği konuları ile de ilgilenmekteyim.

Related Articles

Bir Cevap Yazın