Roto VR ile bambaşka bir VR deneyimi

Roto VR ile bambaşka bir VR deneyimi

by Emre Budak Ekim 19, 2016

Roto VR Chair interaktif sanal gerçeklik koltuğu, konforlu bir sanal gerçeklik deneyimi yaşamanızı sağlıyor. Mayıs ayından bu yana ön sipariş sürecinde olan koltuk için şirket, Oyuncuları cezbedecek ve satışları artırabilecek bir video yayımladı.

Roto VR Chair özellikleri

Roto VR Chair, 360 derece dönebilen ve kablolara dolaşmamayı sağlayan yapısıyla öne çıkıyor. Kabloların en büyük sorunlardan birisi olduğu malum. Ayrıca motorize özellikleri de olan koltuk, her türlü sanal gerçeklik deneyimini geliştirebiliyor ve dönüştürebiliyor.

Roto VR Head Tracker adlı baş takip ekipmanı ise tam konfor içerisinde 360 derece etrafınızı keşfetmenizi sağlarken, dokunmatik ayak pedalları sayesinde oturduğunuz yerden yürümeniz mümkün.

16-10/18/rotovr02.jpg

Ürünün Oculus VR, PlayStation VR, HTC Vive Pre, Samsung Gear VR, Google Cardboard ve OSVR gibi tüm sanal gerçeklik başlıklarına uyumlu olduğunun da altını çizelim. Hatta ve hatta koltuk, sanal gerçeklik deneyimi sonucu oluşan hareket hastalığını da çözmesiyle dikkat çekiyor.

Roto VR Chair şu an 499 dolar fiyat etiketiyle ön sipariş sürecinde. Koltuk piyasaya çıktığındaysa fiyatı 699 dolara yükselecek. Teslimatların ise Ocak 2017 tarihinde gerçekleştirilmesi planlanıyor. 

Ek olarak 150 dolara satılan Double Rumble Roto VR Simulator Pack’ler ise koltuğunuza titreşim özelliği katabiliyor ve sanal gerçeklik deneyiminizi bir adım öteye taşıyabiliyor. Yine 50 dolarlık ek bir aksesuar olan Roto VR Table ise klavye, fare, direksiyon ve uçuş seti gibi ekipmanlarını üzerine koyarak sabitlemenizi sağlıyor.

Bakalım ürünü ülkemizde de görme şansını elde edebilecek miyiz?

Roto’nun websitesine bu adresten erişebilirsiniz.

:: Sanal gerçeklik deneyimini Roto VR Chair ile yaşamak ister miydiniz?

Social Shares

Subscribe for FREE Marketing Pro Newsletter!

Subscribers get the best curated content for you

Emre Budak

Kayseri'de Kamu Kurumunda Yazılım Geliştirici, Web Programcısı, Uzman Grafiker ve Sosyal Medya Uzmanı olarak görev yapmaktayım. Aynı zamanda da Siber Güvenlik ve Bilgi Güvenliği konuları ile de ilgilenmekteyim.

Related Articles

Bir Cevap Yazın