Mr. Robot’tan Esinlenilerek Tasarlanmış ‘Hacker Klavyesi’

Mr. Robot’tan Esinlenilerek Tasarlanmış ‘Hacker Klavyesi’

by Emre Budak Ağustos 31, 2016

İçinde bulunduğumuz siber çağı -şimdilik- en iyi yorumlayan dizilerden biri olan Mr. Robot, AnonymouSmst adlı Hackaday kullanıcısına da ilham kaynağı olmuş. Diziden aldığı etki ve gaz ile söz konusu kullanıcı, kendine birden fazla fonksiyonu olan ve klavye demeye dilimizin varmadığı bir canavar tasarlamış.

DIY (do it yourself/ kendi kendine yap) kategorisinde bir cihaz olan klavye, uzun süre bilgisayar başında olan kişilere araç olmaktan ziyade bir asistan görevi görmekte. Örneğin sosyal medyada çok fazla zaman geçiriyorsanız klavye bu durumu anlayarak tarayıcınızı kapatabilmekte. Ya da tuşlara dokunmadan şifrenizi web sayfalarına ’embed’leyebilmekte.

Cherry MX Blue mekanik düğmelerden MicroSD girişine, 128×32 piksel OLED ekranından fare yerine kullanabileceğiniz analog tuşlarına kadar binbir çeşit özelliği olan klavye, henüz proje aşamasında.

Tags: ,
Social Shares

Subscribe for FREE Marketing Pro Newsletter!

Subscribers get the best curated content for you

Emre Budak

Kayseri'de Kamu Kurumunda Yazılım Geliştirici, Web Programcısı, Uzman Grafiker ve Sosyal Medya Uzmanı olarak görev yapmaktayım. Aynı zamanda da Siber Güvenlik ve Bilgi Güvenliği konuları ile de ilgilenmekteyim.

Related Articles

Bir Cevap Yazın