Lenovo Windows 10 İşletim Sistemli Mobil Cihaz Üretmeyecek

Lenovo Windows 10 İşletim Sistemli Mobil Cihaz Üretmeyecek

by Emre Budak Ekim 05, 2016

Lenovo bilgisayar pazarında ağırlığını koyduğu sırada, birden mobil pazara giriş yapmıştı. Android ve Windows Phone işletim sistemli fiyat performans cihazları ile pazarda da yavaş yavaş adından söz ettirmişti.

Ancak şirket COO‘sunun açıklamalarına göre Lenovo için artık Windows Phone işletim sistemli (Windows 10 Mobile) cihazlar geride kalıyor.

Bunun nedeninin Windows 10 pazarının beklentinin altında ilgi görmesi ve Lenovo’nun firma ile fikir ayrılıklarına bulundukları neden olmuş.Windows ile ilgili yaşanan sözleşme sıkıntıların çözülebildiği taktirde bir kaç Lenovo markalı akıllı telefonlarda tekrardan görebilmemiz mümkün olabilir.

Windows işletim sistemli cihazlar sade kullanımı ile öne çıkıyordu. Fakat Microsoft Mağazası‘nda bulunan uygulama sayısın yetersiz olması ve uygulamaların gerekli kalitede olmamaları Windows İşletim sistemine sahip cihazları tercih sıralarında gerilere atıyor. Bu konu göz önüne alındığında mobil cihaz pazarında daha fazla varlık göstermek isteyen Lenovo’nun kararı tutarlı sayılabilir.

Social Shares

Subscribe for FREE Marketing Pro Newsletter!

Subscribers get the best curated content for you

Emre Budak

Kayseri'de Kamu Kurumunda Yazılım Geliştirici, Web Programcısı, Uzman Grafiker ve Sosyal Medya Uzmanı olarak görev yapmaktayım. Aynı zamanda da Siber Güvenlik ve Bilgi Güvenliği konuları ile de ilgilenmekteyim.

Bir Cevap Yazın