İnternetin En Fena Çuvallayanları!

İnternetin En Fena Çuvallayanları!

by Emre Budak Ekim 26, 2017

Başkalarının şanssızlığına gülme huyumuz o kadar evrensel ki Almanlar, bu iş için bir sözcük icat etmişler: “Schadenfreude!” İnternet topluluğu ise bu durum için bir başka terim uydurdu: “Fail“. Türkçede ise bu sözcüğü sanırız “çuvallamak” sözcüğüyle karşılayabiliriz. Bu yazımızda Facebook’ta, YouTube’ta, Google Maps’te ve fazlasında yaşanan en büyük başarısızlık ve çuvallamaları bulacağınız siteleri sıralayacağız.

İLGİLİ HABER Fatura ödeme ininal Cüzdan’da

İnternetin En Fena Çuvallayanları!

1. Lamebook: En şanssız Facebook anları

İLGİLİ HABER Fena çuvallayan 6 “devrimci” telefon!

Site, kullanıcıların duvarlarında gördüğü ilginç ve komik şeylerin ekran görüntülerini sıralıyor. Ekran görüntülerini aile/ebevyn, dövüşler gibi kategorilere göre sıralamanız bile mümkün.

İnternetin En Fena Çuvallayanları!

2. Funny Street View: Google Maps’ten sıra dışı görüntüler

İLGİLİ HABER AlphaGo, kendi öğrenecek!

Reddit’te kendini Google Maps şanssızlıklarına adamış büyük bir topluluk var. Dünyanın dört bir yanına gönderilen Street View otomobilleri, yıllar içinde birçok ilginç görüntü topladı. Gülünç kamera sorunlarından düşen insanlara, Google’ın istemeden kaydettiği her şeyi burada bulabilirsiniz.

3. Epic Fail: Fotoğraflar, GIF’ler ve videolar

İLGİLİ HABER Pixel 2 XL, paramparça!

İsminden de tahmin edeceğiniz üzere Epic Fail, kelimenin tam manasıyla çuvallayanlara adanmış bir web sitesi. Her gün güncellenen site, fotoğraflar, GIF’ler ve videolarıyla internetteki en iyi schadenfreude kaynağı. Sitede otomobil, spor gibi aşırı derecede spesifik kategoriler de var. Bu kategoriler size başta garip gelebilir, ancak bir süre sonra işlerin en çok ters gittiği yerlerin bu alanlar olduğunu anlıyorsunuz.

4. The Best Fails: YouTube çuvallamalarını kaçırmayın

Best Fails, çeşitli kaynaklardan videolar toplayan bir YouTube kanalı. Her hafta beş video paylaşan kanal, en çok haftanın çuvallamalarını bir araya getiren “Fails of the Week” videolarıyla ilginizi çekecek.

Social Shares

Subscribe for FREE Marketing Pro Newsletter!

Subscribers get the best curated content for you

Emre Budak

Kayseri'de Kamu Kurumunda Yazılım Geliştirici, Web Programcısı, Uzman Grafiker ve Sosyal Medya Uzmanı olarak görev yapmaktayım. Aynı zamanda da Siber Güvenlik ve Bilgi Güvenliği konuları ile de ilgilenmekteyim.

Related Articles

Bir Cevap Yazın