F Klavyenin Mucidi 91 Yaşında Hayatını Kaybetti

F Klavyenin Mucidi 91 Yaşında Hayatını Kaybetti

by Emre Budak Eylül 03, 2016

Her ne kadar hayatımız Q klavyenin üzerine kurmuş olsa da Türkçe‘ye en yatkın şekilde tasarlanan F klavye de hayatımızda önem taşıyor. Özellikle devlet kurumlarında ve devlet okullarındaki bilgsayar lobaratuvarlarında karşımıza çıkan F klavye yabancı kelimeleri bir kenara attığımızda Türkçe açısından en verimli şekilde kullanabileceğimiz tuş dizilimine sahip.

Kendi dilimize uygun bir klavye dizilimimiz olmasını sağlayan, F klavyeyi hayatımıza kazandıran 91 yaşındaki İhsan Stıkı Yener, hayatını kaybetti. Yener, uzun süredir tedavi görüyordu. İhsan Sıtkı Yener, 4 Eylül Pazar günü İstanbul’daki Ayazağa Mezarlığı’na defnedilecek.

Kısaca F Klavyenin Mucidi İhsan Sıtkı Yener Kimdir?

1925 yılında Afyon’da dünyaya gelen Yener, 1942 yılında İzmir Ticaret Lisesi’ni, 1946 yılında ise İstanbul Yüksek İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi‘ni bitirdi. 1958 yılında ise İşletme konusunda master, ardından da aynı üniversitede doktora yapan İhsan Sıtkı Yener, Galatasaray Lisesi de dahil olmak üzere birçok değerli eğitim kurumunda eğitmenlik yaptı.

Social Shares

Subscribe for FREE Marketing Pro Newsletter!

Subscribers get the best curated content for you

Emre Budak

Kayseri'de Kamu Kurumunda Yazılım Geliştirici, Web Programcısı, Uzman Grafiker ve Sosyal Medya Uzmanı olarak görev yapmaktayım. Aynı zamanda da Siber Güvenlik ve Bilgi Güvenliği konuları ile de ilgilenmekteyim.

Related Articles

Bir Cevap Yazın