Akıllı Saatlere Özel Korumalı Cam Teknolojisi: Gorilla Glass SR+

Akıllı Saatlere Özel Korumalı Cam Teknolojisi: Gorilla Glass SR+

by Emre Budak Ağustos 31, 2016

Akıllı saat sektörü hızla gelişmeye devam ediyor. Daha öncesinde Qualcomm tarafından açıklanan dünyanın ilk akıllı saat çipseti olan Snapdragon Wear 2100 ile giyilebilir teknoloji odaklı işlemcisinin ardından dayanıklı ekran camı teknolojileri ile ön plana çıkan Corning firması da olaya el atıyor.

Şimdiye kadar Gorilla Glass ekran koruma teknolojisi ile ön plana çıkan Corning, akıllı saatler odaklı ekran koruma teknolojisini de duyurdu. Gorilla Glass SR+ adını alan bu teknoloji, çizilme önleyici safir koruma sağlarken, Gorilla Glass’ın telefon serisine göre inanılmaz bir incelik ile sıyrılıyor.

Çizilmelere karşı dayanıklılık noktasında GG4 ve GG5’e göre çok daha dayanıklı olan GGSR+, teknik olarak bu teknolojilerden daha iyi gibi görünüyor. Tabii bunu bir firmanın akıllı saatinde kullanması ile öğreneceğiz. Ki tahminime göre bu Samsung Gear S3 akıllı saati olacak. Aynı zamanda Apple Watch 2’de de beklenen bu teknoloji’ye ait ürünü tabiki Webtekno olarak dayanıklılık testine de tabii tutarız diye düşünüyorum 🙂

Unutmadan, aşağıdaki videodan Gorilla Glass 5 ile korunan Samsung Galaxy Note 7’nin dayanıklılık testine de bakabilirsiniz.

Social Shares

Subscribe for FREE Marketing Pro Newsletter!

Subscribers get the best curated content for you

Emre Budak

Kayseri'de Kamu Kurumunda Yazılım Geliştirici, Web Programcısı, Uzman Grafiker ve Sosyal Medya Uzmanı olarak görev yapmaktayım. Aynı zamanda da Siber Güvenlik ve Bilgi Güvenliği konuları ile de ilgilenmekteyim.

Related Articles

Bir Cevap Yazın