Acer, Dünyanın En İnce ve En Kalın Dizüstü Bilgisayarlarını Duyurdu!

Acer, Dünyanın En İnce ve En Kalın Dizüstü Bilgisayarlarını Duyurdu!

by Emre Budak Eylül 01, 2016

IFA 2016’nın ilk günlerinde adeta tanıtım şovu yapan Acer, Liquid akıllı telefonlarından sonra daha profesyonel olduğu dizüstü bilgisayarlar kategorisine iki tane ‘en’ kazandıracak ürünün tanıtımını yaptı. Swift 7, 9.98 milimetre kalınlığıyla dünyanın en ince dizüstü bilgisayarı oldu. Predator 21 X ise devasa boyutlara (568 x 314,5 x 83,25 mm) ve üst seviye özelliklere sahip.

Önce Swift 7’nin hangi özelliklerle geldiğine bir bakalım. 1 santimetrenin altındaki kalınlığı ile dünyanın en ince dizüstü bilgisayarı olma unvanını kazanan ürün, 13 inç büyüklüğünde Full HD ekrana sahip. 7. jenerasyon Intel Core i5 işlemcinin yer aldığı Swift 7’de, 8 GB RAM ve 256 GB SSD depolama bulunuyor.

Predator 21 X ise az önce de belirttiğimiz gibi devasa boyutlara sahip. Bunun dışında 21 inç büyüklüğünde ve 2560 x 1440 çözünürlüğünde ekranı,  64 GB RAM(!) ve 4 TB SSD depolama alanı bulunan dizüstü bilgisayarda grafik işlemcisi olarak GTX 1080 yer alıyor.

Her iki cihazın hangi fiyatlarla satışa sunulacağı belli değil, fakat özellikle Predator 21 X’in ilk duyduğumuzda şoke edecek bir fiyata sahip olacağını düşünüyorum.

Tags: , ,
Social Shares

Subscribe for FREE Marketing Pro Newsletter!

Subscribers get the best curated content for you

Emre Budak

Kayseri'de Kamu Kurumunda Yazılım Geliştirici, Web Programcısı, Uzman Grafiker ve Sosyal Medya Uzmanı olarak görev yapmaktayım. Aynı zamanda da Siber Güvenlik ve Bilgi Güvenliği konuları ile de ilgilenmekteyim.

Related Articles

Bir Cevap Yazın