DJI’dan çift kameralı drone: Inspire 2

DJI’dan çift kameralı drone: Inspire 2

by Emre Budak Kasım 17, 2016

DJI’ın drone pazarında ürettiği başarılı modelleri ile tanındığı tartışılmaz bir gerçek. Özellikle profesyoneller için geliştirdiği drone modelleri ile kendisini kanıtlamış olan firma, 2014 yılının Kasım ayında piyasaya sürdüğü Inspire 1 modelinin devamı niteliğinde olan Inspire 2‘yi duyurdu.

Peki, genellikle klip ve film çekimleri gibi alanlarda kullanılacak olan DJI Inspire 2’nin sunduğu özellikler neler?

DJI Inspire 2 özellikleri ve fiyatı!

DJI Inspire 2, ilk modele göre daha hafif olmasına rağmen daha sağlam bir gövde ile birlikte geliyor. Ortalama 25 dakika pil ömrü sunan ve hızı saatte 100 km’ye kadar çıkan Inspire 2’nin en dikkat çekici noktası ise kamerası.

Zira, Inspire 2 firmanın bugüne kadar ürettiği ilk çift kameralı drone olma özelliğini taşıyor. Cihazda yer alan ana kamera, 3 farklı yöne dönebilmesi ve 5.2K video çözünürlüğü sunması ile profesyonellerin neredeyse tüm ihtiyaçlarını karşılıyor.

16-11/16/s4-img-881d4d6551425c1bb388dcae9d561e17.png

Ayrıca, ilk modelde olduğu gibi Inspire 2’nin bacakları yukarı kalkarak kameranın rahatça görüntü almasını sağlıyor. İki yöne dönebilen ikinci kamera ise, drone’un nereye gittiğini sürekli görebilmenizi sağlıyor. Zira, DJI Inspire 2 modeli iki operatör tarafından yönetilebiliyor.

Profesyonel film yapımcılarını tatmin etmek için Inspire 2’de yeni bir görüntü işleme sistemi kullanan DJI, buna CineCore 2.0 ismini verdi ve 5.2K çözünlürlükte kayıpsız bir şekilde 4.2 Gbps video kaydı yapabiliyor. Tabi, bu kaydı yapabilmek için cihaz içerisinde yerleşik bir SSD bulunuyor.

Zenmuse X4S ve X5S kamera seçenekleri ile satın alınabilen drone, CinemaDNG ve Apple ProRes gibi profesyoneller için önemli olan video sıkıştırma formatlarını destekliyor. DJI, Inspire 2 modelini 2,999 dolardan başlayan fiyat etiketi ile ön siparişleri almaya başladı.

Social Shares

Subscribe for FREE Marketing Pro Newsletter!

Subscribers get the best curated content for you

Emre Budak

Kayseri'de Kamu Kurumunda Yazılım Geliştirici, Web Programcısı, Uzman Grafiker ve Sosyal Medya Uzmanı olarak görev yapmaktayım. Aynı zamanda da Siber Güvenlik ve Bilgi Güvenliği konuları ile de ilgilenmekteyim.

Related Articles

Bir Cevap Yazın