Bakan, siber saldırılar için uyardı!

Bakan, siber saldırılar için uyardı!

by Emre Budak Ekim 31, 2016

21 Ekim günü DynDNS‘e karşı başlatılan DDoS saldırısı, aralarında PayPal, Spotify ve Twitter’ın da bulunduğu birçok internet sitesinin erişilemez hale gelmesine neden oldu ve ABD’yi yaklaşık olarak 7 milyar dolarlık bir zarara uğrattı.

İnternet kavramıyla bütünleşmiş hale gelen bu devasa servislerin bile devre dışı bırakılabilmesi, siber saldırıların verebileceği zararları bir kez daha gözler önüne serdi. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan‘da siber saldırılar konusunda uyarıda bulundu.

Saldırılara karşı hazır olun talimatı verildi!

İnternete bağlı tüm cihazların siber saldırı tehdidiyle karşı karşıya olduğunu belirten Bakan Arslan, evlerde bulunan akıllı buzdolabı gibi cihazların hackerlar tarafından ele geçirilerek bu tarz büyük saldırılarda kullanıldığını ifade ediyor.

16-10/31/ahmet-arslan-1477912061.jpg

Siber saldırılar konusunda her zaman uyarı yapıldığını ancak, halen güvenlik kameraları ve akıllı saat gibi internete bağlı cihazların güvenliği konusunda kullanıcıların büyük bir bölümünün tedbir almadığını vurgulayan Ahmet Arslan, bu durumun büyük bir tehdit oluşturduğunu belirtiyor.

ABD’de yapılan siber saldırı hakkında da açıklamalarda bulunan Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı, aynı sorunları yaşamamak için tüm kurumlara siber saldırılara karşı hazırlıklı olun talimatı verdiklerini özellikle belirtiyor.

Social Shares

Subscribe for FREE Marketing Pro Newsletter!

Subscribers get the best curated content for you

Emre Budak

Kayseri'de Kamu Kurumunda Yazılım Geliştirici, Web Programcısı, Uzman Grafiker ve Sosyal Medya Uzmanı olarak görev yapmaktayım. Aynı zamanda da Siber Güvenlik ve Bilgi Güvenliği konuları ile de ilgilenmekteyim.

Related Articles

Bir Cevap Yazın