Asseco’nun Türkiye’deki sanal POS girişimi Paratika da BDDK lisansı aldı

Asseco’nun Türkiye’deki sanal POS girişimi Paratika da BDDK lisansı aldı

by Emre Budak Ağustos 30, 2016

Polonya merkezli Asseco Grubu‘nun Türkiye’de Paratika markasıyla sanal POS hizmeti sunacağını 2015 yılı sonunda sizlerle paylaşmıştık. Aldığımız bilgilere göre Paratika da BDDK lisansını alarak sektörde aktif hizmet veren e-ödeme şirketleri arasına katılmış.

Paratika’nın çatı şirketi Asseco SEE*, Güney Doğu Avrupa’nın yazılım ve hizmet gelirleri bazında en büyük şirketlerinden biri ve Türkiye’nnin de önde gelen bankalarına ve e-ticaret firmalarına hizmet sunuyor. Sektörde 17 yıllık bilgi deneyime sahip olan şirket, ülkemizde Nestpay Ödeme Hizmetleri A.Ş. şirketiyle hizmet veriyor ve sanal POS tarafında Paratika markasını kullanıyor.

6493 sayılı kanunun gerektirdiği şartlara hizmet veren Paratika, tek fiyatlama ve tek panelden mutabakat kolaylığı ile paket olarak sanal POS çözümü sunduğunu ifade ediyor.

Hatice Ayas

Nestpay’in Genel Müdürü Hatice Ayas, e-ticaret yapmak isteyen tüm firmalara sanal POS çözümü sunmak istediklerini söylüyor ve hem e-ticaret firmalarına hem de son kullanıcılara faydalı bir hizmet sunmayı hedeflediklerini ekliyor.

Hatırlatmak gerekirse BDDK’nın 6493 sayılı “Ödeme ve Menkul Kıymet Mutabakat Sistemleri, Ödeme Hizmetleri ve Elektronik Para Kuruluşları” kanuna uygun lisans sağlamayan Paypal, Türkiye’deki hizmetlerini durdurmuş ve sektördeki dengeler değişmişti. Bu yeni kanunun gereğini yerine getiren şirketlerin sayısı ise giderek artıyor ve Paratika.com da bunlardan biri oldu. Eğer Paypal geri dönerse nasıl bir pazar payına sahip olacak merakla bekliyoruz.

*Asseco SEE, Ekim 2009 yılından bu yana, Varşova Menkul Kıymetler Borsası’nda işlem gören halka açık bir şirket ve 40 ülkede 18,000’den fazla çalışanı bulunuyor.

Social Shares

Subscribe for FREE Marketing Pro Newsletter!

Subscribers get the best curated content for you

Emre Budak

Kayseri'de Kamu Kurumunda Yazılım Geliştirici, Web Programcısı, Uzman Grafiker ve Sosyal Medya Uzmanı olarak görev yapmaktayım. Aynı zamanda da Siber Güvenlik ve Bilgi Güvenliği konuları ile de ilgilenmekteyim.

Related Articles

Bir Cevap Yazın