Apple’dan eğitim alanlara bedava iPhone!

Apple’dan eğitim alanlara bedava iPhone!

by Emre Budak Ekim 06, 2016

Apple’ın yazılım dünyasına yeni giriş yapmış olan gençleri, iOS uygulama geliştirmeye teşvik etmek için özel eğitimler vermeye başlayacağı uzun süredir konuşuluyordu.

Apple’a Milyonluk Tazminat Şoku!

Guardian tarafından yayınlanan habere göre Apple’ın uygulama geliştirme merkezi, 1224 yılında İtalya’nın Napoli kentinde açılan ve dünyanın en eski üniversitelerinden birisi olan Napoli Federico II üniversitesinde yer alıyor.

iOS geliştirici akademisi için 4000 kişi başvuru yaptı!

iOS Geliştirici Akademisi için özel olarak hazırlanan sınıfta 200 öğrenciye 9 ay boyunca ücretsiz eğitim verilecek. Yetkililer eğitim için 11 gün içerisinde dünyanın dört bir yanından yaklaşık 4000 kişinin başvuru yaptığını belirtiyor.

16-10/06/basliksiz-2.jpg

Bunlardan sadece 200 tanesi kabul edilirken, eğitime katılan tüm öğrencilere iPhone, iPad ve MacBook hediye edileceği özellikle vurgulanıyor.

İtalyan öğrencilerin çoğunluğu oluşturduğu merkezin kapılarının, dünya genelinde herkese açık olduğu özellikle ifade ediliyor.

16-10/06/640.jpg

Küçük gruplara ayrılan öğrencilerin sürekli bir yarış içerisinde olmasıyla rekabetin artırılacağı sınıfta, küçük yuvarlak masalar kullanılıyor. Ayrıca, sınıfın yan tarafında ders sonrası öğrencilerin dinlenmesi için hazırlanan özel bir salon bulunuyor.

Social Shares

Subscribe for FREE Marketing Pro Newsletter!

Subscribers get the best curated content for you

Emre Budak

Kayseri'de Kamu Kurumunda Yazılım Geliştirici, Web Programcısı, Uzman Grafiker ve Sosyal Medya Uzmanı olarak görev yapmaktayım. Aynı zamanda da Siber Güvenlik ve Bilgi Güvenliği konuları ile de ilgilenmekteyim.

Related Articles

Bir Cevap Yazın