Latest Album

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut rhoncus risus mauris, et commodo lectus hendrerit ac.

banner
Dora Lewis
0
  • No products in the cart.

Kayseri Sosyal Medya ve Sanal Ticaret

Sosyal Medya son dönemlerde ne kadar da öne çıktı değil mi? Kamu kurum ve kuruluşlarının bu konudaki yatırımlarını ve çalışmasını arttırmasından da bu durumu daha iyi görebiliriz aslında. Çünkü Kamu Kurumları bu tarz yeniliklere sahip olabilme adına biraz daha bütçeyi kolay ayarlayabiliyor olması sebebiyle bu alanda hizmet veren firmaların en gözde müşterileridirler. Özel sektör’de hizmet veren firmaların başka rakipleri ile rekabet ortamında yarışmalarında yeni bir rol oynuyor artık Sosyal Medya.

Benim her zaman savunduğum konulardan birisi; ” her zaman kendini güncellemeye açık ol “. Televizyon ve Baskı Teknolojileri ile verilen reklamların hitap ve etki ettiği müşteri sayısı, Sosyal Medya aracılığı ile ulaşabildiğin müşteri sayısında sizde biliyorsunuz ki devasa farklar var. Bu farkın en büyük sebebi de insanların daha çok vakit geçiriyor olması. Yerel televizyon kanallarına verilen reklamın ihtiyacınız olan kesimlere ulaşabilme oranı çok düşüktür. Aynı şekilde trafikte lambanın yeşil yanmasını bekliyorken insanların başını sağa/sola çevirip
sizin reklamınızı görerek detayını merak etme oranı da çok düşüktür. Fakat bu iş Sosyal Medya ‘da böyle değildir. Sosyal Medya üzerinden istediğiniz isimlere nokta atışı yapabilme imkanınız diğer bu saydığım ve maliyeti daha yüksek reklam ağlarının ulaşabileceği kişi sayısından daha yüksek. Bu sebepten dolayıdır ki insanlar artık Dijital Medya üzerinden Reklam Hizmetleri satın alarak reklam politikalarını sürdürüyorlar.

Peki, yaşadığımız şehir Kayseri’de bu durum nasıl?

Kayseri , ticari anlamda Türkiye’nin en büyük pazarlarından birisi. Kayseri Sanayi Odası’nın rakamlarına göre SADECE ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİNDE; METAL Sanayi Grubunda 312 Firma, MOBİLYA Sanayi Grubunda 264 Firma, KAĞIT VE PETROKİMYA Sanayi Grubunda 168 Firma,MAKİNE Sanayi Grubunda 134 Firma, ELEKTRİK – ELEKTRONİK Sanayi Grubunda 134 Firma, GIDA Sanayi Grubunda 118 Firma, İNŞAAT Sanayi Grubunda 112 Firma, TEKSTİL Sanayi Grubunda 87 Firma ve MADENCİLİK Sanayi Grubunda 65 olmak üzere toplamda 1.394 firma hizmet veriyor. Bu kadar geniş yelpazeli bir pazarda reklamın önemini varın siz düşünün. Burada önemli olan reklam vermekten öte doğru ve etkili noktalara değinilebilecek reklamlar vermek. Bu reklamlar için de en doğru iletişim kanalı taktir edersiniz ki Sosyal Medya. Bu Kayseri dahil Türkiye’nin ve Dünya’nın bütün şehirlerinde, daha doğrusu ticaret ağının döndüğü tüm bölgelerde kabul edilebilir bir gerçek haline geldi.

Doğru ve etkili reklam için büyük bütçe ayırıp az sayıda müşteriye ulaşmak her zaman 1-0 yenik başlamak anlamına gelir. Bu konuda sizlere uygun fiyatta yardımcı olabilecek danışmanlar elbette bulabilirsiniz, peki ya onlarda yeteri kadar bilgiye sahip değilse?

İşte bu durumda size piyasaya hakim ve tecrübeli Sosyal Medya Uzmanları gerekiyor. Sadece Sosyal Medya hesaplarını yönetebilecek birisi değil, Dijital Dünya’ya hakim ve sizleri doğru yönlendirebilecek; bütçenizi uygun biçimde kullanabilecek uzmanlara ulaşmakta inanın bir hayli zor. Her sektörde olduğu gibi Dijital Medya Sektöründe de artık dikkatli olmak gerektiği aşikar. Bunun için ne yaparsanız yapın işi uzmanına bırakın.

Unutmayın bu iş; uygun fiyata hesap takip etmek değil; düzgün strateji uygulayarak uygun bir platform oluşturma işidir. Hakkımda daha fazla bilgi sahibi olarak sadece sosyal medya konusunda çalıştığımız 42 firmadan biri, siz olabilirsiniz.