MacOS için korkutan zararlı yazılım!

MacOS için korkutan zararlı yazılım!

by Emre Budak Ekim 06, 2016

MacOS, ilk duyurulduğu dönemlerden beridir güvenliği ile ön planda olmayı ve Apple‘ın bilgisayar cephesindeki en büyük kozlarından birisi olmayı başarmış bir işletim sistemi.

Fakat son dönemlerde macOS, güvenlik problemleri ile karşı karşıya kalmaya başladı. macOS için keşfedilen en yeni zararlı ise özel hayatınıza doğrudan bir tehdit oluşturuyor.

Apple‘a ait çeşitli ürünlerde bulduğu kritik güvenlik açıklarıyla tanıdığımız ve aynı zamanda eski bir NSA çalışanı olan Patrick Wardle tarafından keşfedilen zararlı, sizi kameranızdan izleyebiliyor.

16-10/06/macos-sierra-web.jpg

Üstelik buna ek olarak ortamdaki sesi de kaydedip hackera gönderebiliyor. macOS içerisinde bulunan ve kameraya yetkisiz müdahaleleri önleyen sistemi de kandırmayı başaran zararlı yazılım, kamera herhangi bir yazılım tarafından kullanılırken dahi sizi izlemeyi başarıyor.

Bu zararlıyı keşfettikten sonra bu tarz virüslerden korunmanızı sağlayacak bir araç geliştiren Wardle, OverShight ismini verdiği bu yazılımı ücretsiz olarak internet sitesi üzerinde indirmeye sundu.

:: OverShight’ı indirmek için burayı tıklayın.

Social Shares

Subscribe for FREE Marketing Pro Newsletter!

Subscribers get the best curated content for you

Emre Budak

Kayseri'de Kamu Kurumunda Yazılım Geliştirici, Web Programcısı, Uzman Grafiker ve Sosyal Medya Uzmanı olarak görev yapmaktayım. Aynı zamanda da Siber Güvenlik ve Bilgi Güvenliği konuları ile de ilgilenmekteyim.

Related Articles

Bir Cevap Yazın