Kız arkadaşınızı oyunlara alıştırın

Kız arkadaşınızı oyunlara alıştırın

by Emre Budak Ekim 08, 2016

Özellikle Türkiye sınırlarında erkek oyuncuların en büyük problemlerinden birisi kız arkadaşlarının oyun oynamaya olan bakış açısı.

Sağlıklı bir ilişkide bile bu bazen sorun olurken, siz işten sonra rahatlamak için Overwatch oynamayı tercih edebilirsiniz fakat sevgiliniz tam aksine, sizinle beraber yemek pişirmek isteyebilir.

Sevgilinizle nasıl oyun oynarsınız?

Kız arkadaşlarınız muhtemelen sizi saatler boyunca ‘sanal düşmanlara’ ateş ederken izlerken oldukça sıkıcı buluyorlar ve bu ilişkiye zarar verebiliyor. Fakat tam aksine, bazen beraber oyun oynamak da ilişkinize romantiklik katabilir ve bağlarınızı kuvvetlendirebilir.

16-10/07/sevgiliyle-oyun-oynamak.jpg

Zindanları temizlemek, rol yapmak, bulmacaları çözmek ve hatta aksiyon oyunlarında beraber olmak sevgilinizle unutulmaz anılar yaratmanızı sağlayabilir. Bu tipik oyunculara normal gelse de, kimi insanların ön yargıları var ve belli sebepler oyunlara yaklaşımlarını etkiliyor.

En iyi senaryoya sahip oyunlar

Kişi oyun oynayarak büyümemiş olabilir, el çabukluğuna ve yeteneğe sahip olmadığını düşünebilir veya dikkatini toplayamaz. Fakat tüm bunlar sevgilinizle oyun oynamanıza engel değil ve tavsiyelerimize uyarak ilerleme kaydedebilirsiniz. Fakat unutmayın, en büyük anahtar ‘sabır’ ve yeri geldiğinde taviz vermek olacak.

 Konuya yaklaşım önemli

Sevgilinize oyunlar konusunda baskı yapmanız doğru olmaz. Eğer onun eğlenmesinden çok kendinizi düşünürseniz yüksek ihtimalle başarısız olacaksınız ve sevgiliniz de sizin oyun alışkanlığınıza aynı şekilde bakmaya devam edecek. Bunun yerine onun ilgisini çekecek konulara yönelin.

2015 yılının en iyi oyunları

Örneğin kız arkadaşınız fantastik romanlara mı ilgi duyuyor? Pillars of Eternity gibi bir oyuna onu başlatıp, fantastik bir kitaptaymış gibi rol yapmasını sağlayabilirsiniz. Ya da bulmaca merakı mı var? The Witness oynayarak hem sakinleşecektir, hem de harika bulmacalarla karşılaşacaktır.

16-10/07/kiz-arkadasla-oyun.jpg

Dediğimiz gibi kilit nokta kendi eğlencenizden çok (en azından bir süreliğine) onunkini düşünmeniz. Çoğu sefer size iyi oyun oynayamadığını söyleyecek ve bu yüzden de başarabileceklerini seçin. Örneğin, point & click tarzı RPG oyunlarıyla veya eğitim bölümlerinin bol olduğu yapımlara yönelin.

Ona önemli olanın yetenek değil, beraber vakit geçirmeniz olduğunu sık sık hatırlatın.

Oyun oynamayan birini oyunlara alıştırmak

Aslında gerçek hayatta, fiziksel aktivitelerde yapılan pek çok şey oyun mekaniklerine benzer. Tomodachi Life ile sanal bir sosyalleşme içine girebilirsiniz. Veya yemek pişirmekten hoşlananlar için Cooking Mama bir alternatif olabilir.

Bu konuda oyun seçimini bir ‘tuzak’ gibi düşünmelisiniz. Kız arkadaşınız bulmacaları seviyor mu? Keşfetmeye meraklı mı? Sabırlı birisi mi, yoksa mücadeleci mi? Tüm bu karakter özelliklerinin farkındaysanız, seçimi de böyle yapmalısınız.

16-10/07/sevgiliyle-oyun.jpg

Bu alıştırma sürecinde en iyi seçenek çoklu olarak oynanabilen, mümkünse co-op tarzı yapımlar olmalı. Bu şekilde beraber sorumluluk paylaşacak, görevleri birlikte başaracaksınız ve yakınlığınız da artacak. Örneğin Portal 2 gibi bir oyun ilgisiz kişilerin bile ilgisini çekebilir.

Aynı şekilde bağımsız, aynı PC veya konsol üzerinden oynanan co-op oyunlar da kız arkadaşınızla yakınlığınızı artıracaktır. Aynı şekilde devasa arazileri keşfedebileceği, ayrıntılı karakter özelleştirme seçeneklerinin sunulduğu Skyrim gibi oyunlar da onun ilgisini çekebilir.

Oyun oynarken nasıl davranmalı?

Sakın ama sakın küçümseyici olmayın, arka koltukta oturmayın, onlara gülmeyin ve fazla da iltifat etmeyin. Sakin olun ve hafif hafif cesaretlendirin. Asla kız arkadaşınıza kendiniz bir oyun uzmanıymışsınız gibi davranmayın. Unutmayın ki herkes bir yerden başladı.

16-10/07/sevgili-oyun-oynama.jpg

Co-op oyunlarda sorumluluğu beraber paylaşın. Bazen liderin o olmasını sağlayın ve bırakın keşfetsin. Tek kişilik oyunlarda ise etrafında gezinmeyin. Bazen izlenmek rahatsız edici olabilir ve sakın oyun kumandasını sormadan ellerinden almayın.

Oyun bağımlısı olup olmadığınızı öğrenin

Kısacası, hepsi bu kadar. Durumu kişiselleştirin, uygun oyunları seçin ve ona saygıyla yaklaşın. Umuyoruz ki artık sevgilinizi biraz daha oyunlara çekebilirsiniz.

 

Social Shares

Subscribe for FREE Marketing Pro Newsletter!

Subscribers get the best curated content for you

Emre Budak

Kayseri'de Kamu Kurumunda Yazılım Geliştirici, Web Programcısı, Uzman Grafiker ve Sosyal Medya Uzmanı olarak görev yapmaktayım. Aynı zamanda da Siber Güvenlik ve Bilgi Güvenliği konuları ile de ilgilenmekteyim.

Related Articles

Bir Cevap Yazın