Intel en tehlikeli ünlüleri açıkladı!

Intel en tehlikeli ünlüleri açıkladı!

by Emre Budak Eylül 29, 2016

İnternet korsanlarının kötü niyetli amaçlarını gerçekleştirmek adına en büyük mecralardan biri olan Google, kullanıcıların pek çok farklı yolla çeşitli virüslere maruz kalmalarında önemli rol oynuyor.

Bünyesinde siteler, site içi reklamlar, bulundurduğu çeşitli medyalara erişmek isteyen kullanıcılar, hackerların saldırılarına maruz kalıyor.

Hackerların, kullanıcılara ulaşmaları yolunda kullandıkları en önemli yollardan biri ise ünlü isimler.

İnternet korsanları kötü niyetli yazılımlarını; sanat, spor, siyaset vb. alanlardaki ünlü isimlere ilişkin haber, görsel vb. içeriklere erişim sağlamak isteyen kullanıcılara rahatlıkla aktarabiliyorlar.

16-09/29/xcbsnews1cbsistaticcomhubi2016040693f00bc0-9688-41eb-a90c-b9be4875c0d4rtx1qc6k-eb690f321fc0bc85bd7a977db7e231b96ee44937jpgpagespeedic2gdq0ed64u.jpg

Hangi ünlü isimlerinde en çok virüs çıkıyor?

Bu doğrultuda bazı ünlü odaklı aramalar diğerlerine oranla daha fazla kötü amaçlı yazılıma sahip olma potansiyeli içeriyor.

Kötü niyetli yazılımlarla kullandığınız internet mecrasındaki kullanıcı adınızı ve şifrenizi ele geçirmeye yönelik olarak yapılan saldırılar, oldukça hızlı bir şekilde gerçekleşiyor.

Uzmanlar, hackerların ünlü isim tercihlerinin gündeme bağlı olarak değişkenlik gösterdiğini kaydediyorlar.

Korsanların son gündem maddelerini takip ederek çalışmalarına yön verdiklerini kaydeden uzmanlar, “Angelina Jolie ve Brad Pitt” odaklı aramaların son süreçte oldukça tehlikeli olduğunu dile getiriyorlar.

16-09/29/angelina_jolie_brad_pitt_cannes.jpg

Intel’in yayınladığı “en tehlkeli ünlüler” listesinin ilk basamağında ise komedyen Amy Schumer yer alıyor.

Listenin ilk 10 sırası ise şu şekilde;

-Amy Schumer

-Justin Bieber

-Carson Daly

-Will Smith

-Rihanna

-Miley Cyrus

-Chris Hardwick

-Danieth Tosh

-Selena Gomez

-Kesha

“2016’nın en tehlikeli ünlüleri” listesine buradan ulaşabilirsiniz.

Social Shares

Subscribe for FREE Marketing Pro Newsletter!

Subscribers get the best curated content for you

Emre Budak

Kayseri'de Kamu Kurumunda Yazılım Geliştirici, Web Programcısı, Uzman Grafiker ve Sosyal Medya Uzmanı olarak görev yapmaktayım. Aynı zamanda da Siber Güvenlik ve Bilgi Güvenliği konuları ile de ilgilenmekteyim.

Related Articles

Bir Cevap Yazın