Google Street View’daki Görüntüsü Yüzünden Herkes Adamı Altına İşemiş Sanıyor!

Google Street View’daki Görüntüsü Yüzünden Herkes Adamı Altına İşemiş Sanıyor!

by Emre Budak Eylül 02, 2016

Hepimiz iş ya da okul hayatımızda bazı küçük kazalar yaşayıp, bir günlük de olsa iş ya da okul arkadaşlarımızın alay konusu olmuşuzdur. Ancak Houston‘da yaşayan Joshua Justice isimli bir adam iş yerinde yaşadığı küçük bir kaza yüzünden sadece arkadaşlarının değil, belki de tüm dünyanın alay konusu oluyor.

Google’ın hemen hemen birçok yeri 360 derece görüntülerini görebildiğimiz Street View özelliğinde zaman zaman ilginç görüntülerle karşılaşıyorduk. Bu kez yine ilginç bir görüntü Street View’ın kameralarına yansıdı ancak diğer olaylardan farklı olarak o kadar da sıradışı bir görüntü değil.

Houston’da yaşayan bir temizlik işçisi Joshua Justice, temizlik yaparken yanlışlıkla üzerine yarısı dolu temizlik kovasını döktü ve kovanın büyük bir kısmı pantolonuna denk geldi. Bu süre içinde pantolonunu değiştirmek için eve giden Joshua, Google’ın etrafın 360 derece görüntülerini alan Street View aracının kameralarına takıldı. Üzerine temizlik malzemesi dökülmesi üzerine altına işemiş gibi duran Joshua’nın bu görüntüleri çevresindekiler ve onu tanımayan insanlar için bile alay konusu oldu.

Bu görüntünün Google Street View’a kaydedilmesi üzerine belki de yıllarca görüntülenebilecek olan bu görüntü, Joshua’nın söylediğine göre her gününü adeta zehir ediyormuş.

Joshua Justice bu görüntünün Google Street View’dan kaldırılmasını istiyor. Birçok yabancı büyük haber sitesine de konu olan Joshua’nın sesini bakalım Google duyup bu konuda bir adım atacak mı?

Social Shares

Subscribe for FREE Marketing Pro Newsletter!

Subscribers get the best curated content for you

Emre Budak

Kayseri'de Kamu Kurumunda Yazılım Geliştirici, Web Programcısı, Uzman Grafiker ve Sosyal Medya Uzmanı olarak görev yapmaktayım. Aynı zamanda da Siber Güvenlik ve Bilgi Güvenliği konuları ile de ilgilenmekteyim.

Related Articles

Bir Cevap Yazın