. . . .

HAKKIMDA

...

S E L A M

Ben Emre, 1992 yılında Mersin’de doğan bir Yörük çocuğuyum. Dijital dünyayla 2005 yılında tanıştım ve o zamandan beri yaklaşık 18 yıldır bu alanda aktif olarak faaliyet göstermekteyim. Bu süre zarfında yoğun bir şekilde uğraşmam, beni çeşitli alanlara yönlendirdi. Özellikle yazılım dünyasına duyduğum ilgi, kendimi geliştirmeme ve yazılım geliştirmeye olan tutkumu tetikledi.

Eğitim hayatımı Hacettepe Üniversitesi’nde sürdürdüm ve aynı zamanda Bilgi İşlem Daire Başkanlığı’nda Yazılım Geliştirme Birimi’nde 1,5 yıl boyunca çalıştım. Farklı bir bölümden mezun olmama rağmen, yazılım hayatımın bir parçası oldu. Coğrafi bilimlere olan ilgimi yazılım desteğiyle birleştirerek kariyerime yön verdim.

2015 yılında profesyonel kariyerime Kayseri’de devam etmeye karar verdim ve burada bir kamu kurumunda görev aldım. Yazılım geliştirme, dijital medya, imar ve harita alanlarında entegre çalışmalar yürüttüm ve inovatif çözümler üretmeyi öğrendim. (: Bu süreçte çeşitli kamu görevlerinde bulundum ve harita ile yazılım geliştirme disiplinlerini birleştirerek profesyonel olarak ilerlemeye devam ediyorum.

Çalışmalarım sırasında ekip içinde koordinasyon sağlama ve iletişim becerilerimi geliştirmek adına kendimi sürekli olarak yenilemeye çalışıyorum. Bu çabalarım, uyumlu bir çalışma arkadaşı olabilmek için yapılan ekip içi gelişim çalışmalarıyla birleşerek devam etmektedir.

Teknolojinin her alanda sağladığı kolaylıkları en asgari şartlarda kullanmayı tercih ediyorum. Bu hususta drone teknolojileri, coğrafi bilgi sistemleri, uzaktan algılama gibi konularda bilgi birikimimi ve tecrübemi geliştirmek için çabamı hala sürdürüyorum. Özellikle drone teknolojileri ve bu teknolojilerin coğrafi uygulamalara entegrasyonu konusunda ilgimi geliştirmeye ve kendimi yetiştirmeye devam ediyorum.

Drone teknolojileri konusundaki yeteneklerim, özellikle çeşitli sektörlerde kullanılan hava fotoğrafçılığı, arazi modelleme ve jeodezi uygulamalarında önemli projelerde rol almama olanak tanıdı. Yüksek çözünürlüklü görüntüleme sistemleri ve hassas sensörlerle entegre edilmiş drone sistemleri üzerindeki çalışmalarım, çeşitli endüstrilerde verimli ve yenilikçi çözümler sunmuştur.

Haritacılık ve drone teknolojileri konularındaki birikimimi sektörle paylaşma konusunda bir niyetim var, tanıyanlar bilir. Bu bağlamda, çeşitli konferanslara ve seminerlere katılarak tecrübelerimi paylaşmakta ve sektördeki meslektaşlarımla işbirliği yapmaktayım. Bu konuda şu sertifikam bu konuda şöyle plaketim var konularına girmek istemiyorum. Çok takılıyorsanız öyle şeylere ulusal basında gazetelerde, internet gazetelerinde röportajlarım var. Bunun linklerini bile biriktirmiyorum, biraz google aramasıyla görebilirsiniz. Plaket ve sertifika konusunda da İstanbul İl Emniyet Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü gibi birkaç kurumdan alınmış teşekkür plaketlerim var. Sertifika konusunda sosyal medya ve görsel basında photoshop tarafından oluşturulmuş 3-5 sertifikam var tabi. Neyse, harita ve drone teknolojileri alanındaki çalışmalarımı paylaşmak içinde blog sayfamı oluşturdum. Konumuz diğerleri değil tabi, burada bilgi birikimlerimi paylaşmayı hedefliyorum. 

Orta seviyede İngilizce biliyorum ve doğa sporlarını seviyorum.

Şimdilik bu kadar. 👋