Drone’ların korkulu rüyası: DroneGun

Drone’ların korkulu rüyası: DroneGun

by Emre Budak Aralık 03, 2016

İnsansız hava araçları veya drone’lar son kullanıcı için uygun hale getirilmeleri ile birlikte bir anda popüler hale gelerek hemen herkesin, farklı bütçelere göre tercih edebileceği cihazlar haline geldi.

Ancak, birbirinden farklı amaçlar için kullanılabilen ve bulunduğunuz bölgeyi görüntüleme konusunda büyük bir kolaylık sağlayan drone’lar, ciddi bir sorunuda beraberinde getirdi: Gizliliğin ihlal edilmesi!

Son zamanlarda drone’ları, askeri alanlarda ve özel mülkiyetlerde çekim yapmak gibi amaçlar için kullanan kötü niyetli kişilerin sayısında ciddi bir artış yaşanması ile birlikte, drone savar olarak bilinen cihazlar geliştirildi.

DroneGune, 1.2 KM menzile sahip!

DroneShield firması tarafından geliştirilen ve taşınabilir drone tabancası olarak lanse edilen DroneGun, son günlerde internette en çok konuşulan ürünlerden birisi haline geldi.

GPS ve GLONASS sinyalleri dahil olmak üzere, drone ile kullanıcı arasındaki iletişimi tamamen kesen DroneGun, 1.2 km uzaklıktaki bir drone’u kolayca kontrolden çıkarabiliyor.

Tek bir şarj ile 2 saat boyunca çalışabilen ve yaklaşık 6 kilogram ağırlığında olan cihaz, kilitlendiği drone’u doğrudan yere indirebilmesinin yanı sıra bulunduğu alandan uzaklaştırmayı da başarabiliyor.

Kısaca, DroneGune tarzı cihazlar yasak bölgelerde uçuş yapan insansız hava araçlarının kabusu olmaya devam ediyor.

Social Shares

Subscribe for FREE Marketing Pro Newsletter!

Subscribers get the best curated content for you

Emre Budak

Kayseri'de Kamu Kurumunda Yazılım Geliştirici, Web Programcısı, Uzman Grafiker ve Sosyal Medya Uzmanı olarak görev yapmaktayım. Aynı zamanda da Siber Güvenlik ve Bilgi Güvenliği konuları ile de ilgilenmekteyim.

Related Articles

Bir Cevap Yazın