Dalgıçlar, 100 Yıldır Kayıp Olan Buharlı Treni Gölün Dibinde Buldular

Dalgıçlar, 100 Yıldır Kayıp Olan Buharlı Treni Gölün Dibinde Buldular

by Emre Budak Eylül 02, 2016

1900’lü yılların efsanesi haline gelmiş ve nostaljik filmlerin olmazsa olmazları buharlı trenler hepimizin aklımızın bir köşesin e kazınmış olsa da artık günümüzün gelişen teknolojisiyle buharlı trenlere rastlamak imkansız hatta artık çalışmayan eski buharlı trenleri de tarihi garlar ve müzeler dışında hiçbir yerde göremiyoruz.

Ancak bu buharlı trenlerden biri, 2016 yılında garların ve müzelerin dışında; ABD – Kanada arasında yer alan Amerika kıtasının en büyük gölü Superior‘ın dibinde görüldü. Dalgıçların yaptıkları dalış esnasında denk geldikleri bu buharlı trenin 1910 yılından kaldığı tahmin ediliyor.

CPR No 694 kodlu bu buharlı tren 1910 yılında yolculuk esnasında Superior gölüne düşmüş ve hiçbir şekilde bir asırdır bulunamamış. Kanada – Marathon, Ontario’da bulunan buharlı tren adeta filmlere konu olan denizin dibinde uzun süre durmuş çeşitli araçlar gibi ilginç ve belki biraz da korkutucu bir görüntüye sahip. 

Bir asırdır bulunamayan bu buharlı trenin gölün altında çekilen videosunu hemen aşağıdan izleyebilirsiniz:

Social Shares

Subscribe for FREE Marketing Pro Newsletter!

Subscribers get the best curated content for you

Emre Budak

Kayseri'de Kamu Kurumunda Yazılım Geliştirici, Web Programcısı, Uzman Grafiker ve Sosyal Medya Uzmanı olarak görev yapmaktayım. Aynı zamanda da Siber Güvenlik ve Bilgi Güvenliği konuları ile de ilgilenmekteyim.

Related Articles

Bir Cevap Yazın