Bilim İnsanları, Ürettiği ‘Lazer Kan’la Hastalıkları Tedavi Edecekler

Bilim İnsanları, Ürettiği ‘Lazer Kan’la Hastalıkları Tedavi Edecekler

by Emre Budak Eylül 05, 2016

Teknoloji alanındaki gelişmeler devam ederken, uzay araştırmaları sürdürülürken ve dünya geleceğe hazırlanırken; bilim insanları tıp alanındaki faaliyetlerini de sürdürüyor. Özellikle hastalıkların tespiti ve tedavisi konusunda son dönemde geliştirilen yeni yöntemlere bir yenisi daha eklendi.

Araştırmacıların geliştirdiği lazer kanla birlikte artık insan vücudundaki tümörleri bulmak ve seviyelerini anlamak kolaylaşıyor. İnsan kanı ve indosiyanin yeşili isimli bir boya kullanılarak geliştirilen bu yöntem, doktorların tümörleri tespit etmesine yardımcı olacak.

Michigan Üniversitesi‘ndeki araştırmacılar tarafından geliştirilen lazer kan yönteminin günümüzdeki araştırma uygulamalarına göre daha başarılı olacağı söylenirken her insanda bu yöntemin işe yarayıp yaramayacağı ise henüz netlik kazanmış değil.

Social Shares

Subscribe for FREE Marketing Pro Newsletter!

Subscribers get the best curated content for you

Emre Budak

Kayseri'de Kamu Kurumunda Yazılım Geliştirici, Web Programcısı, Uzman Grafiker ve Sosyal Medya Uzmanı olarak görev yapmaktayım. Aynı zamanda da Siber Güvenlik ve Bilgi Güvenliği konuları ile de ilgilenmekteyim.

Related Articles

Bir Cevap Yazın